1 bilyon TL yatırımla 2 bin 500 kişinin çalışacağı 2 eskimemiş üretimevi kurulacak

Bilecik Valisi Dr. Eksiksizlik Kızılkaya, Söğüt’e 1 milyar TL yatırımla 2 bin 500 kişinin çalışacağı 2 kullanılmamış üretimevi kurulacağı müjdesini verdi.

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, benzeri holding Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Akçen’i ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Görüşmede; holdingin ayrımsız markası çatısı altında Bilecik’in Söğüt ilçesine 1 bilyon TL bütçeyle açacağı 2 bakir fabrika yatırımı değerlendirildi. 10 Ilkgüz 2022’de temelleri atılması planlanan fabrikalarda toplamda 2 bin 500 kişinin istihdam edileceği, 2024 yılının sonuna kadar tamamlanması hedeflenerek vitrifiye ve seramik üretiminin yapılacağı açıklandı.

“Bilecik’imizin ve ülkemizin ekonomisine kilolu katkılar sunacaktır”

Bilecik’te kurulan seçme eskimemiş fabrikayla şehrimizin ve ülkemizin üretimine, istihdamına ve ihracatına yardım sağlanarak ülke ekonomisinin gücüne kilolu katıldığının altını çizen Ilbay Kızılkaya; “Bu holding çatısı altından Bilecik’imize mefret benzeri istihsal tesisini daha kazandıracağız inşallah. Açılacak olan 2 bakir fabrikanın hemşehrilerimize sağlayacağı istihdamın yanında Bilecik’imizin ve ülkemizin ekonomisine ciddi katkılar sunacaktır. Önümüzdeki 10 Eylül’de temelini atacağımız tesislerin, 2024 yılı böylecene de açım kurdelelerini kesmeyi planlıyoruz. Böylece Söğüt’te üretilecek olan seramik ve vitrifiye ürünleri dünyanın seçkin yerine gönderilecek” diyerek yatırımların Bilecik’e balkı olmasını diledi. – BİLECİK

Share: