13 değişik hırsızlık olayına müdahil bed, 220 saat düzenlilik kayıtlarının incelenmesiyle yakalandı

Antalya’da 13 değişik arakçılık olayına karıştığı belirleme edilen 1 kaba, 220 saatlik düzenlilik kamera kaydı incelenmesi sonucu açıkgöz ekipleri vasıtasıyla yakalandı.

Antalya Cumhuriyet Altını Başsavcılığının koordinesinde, Kepez ilçesi Kızıllı Mahallesi ve civarında sonuç dönemlerde yaşanan enerji ve nakil hatları, rabıt, bostan ve tarlalardan gerçekleştirilen hırsızlık olaylarının aydınlatılması amacıyla, Antalya İl Uyanık Komutanlığı Düzenlilik Idarehane Müdürlüğü JASAT timleri ve Nişan Form Kurnaz Karakol Komutanlığı ekipleri say başlattı.

Yaklaşık 2 aydır sürdürülen düzenlenen düzentileme ile bölgeden temin edilen 220 saatlik asayiş azrail kayıtlarının incelenmesi sonucu şüphelilerin berrak kimlik bilgileri tespit edildi.

Şüphelilerden M.Y. Antalya il merkezinde yakalanırken, önce sorgusunda arkadaşı Ö.E. ile birlikte son iki kamer içerisinde bölgede 13 değişik hırsızlık olayına karıştıklarını ve çaldıkları malzemeleri Nişan ilçe merkezinde hurdacılara sattıklarını bildirme etti. Şüphelilerin sattıkları malzemeler Hurdacılar sitesinde ele geçirilerek mağdur vatandaşlara teslimi sağlandı.

Olayın farklı şüphelisi olan Ö.E. hakkında yakalama kararı çıkartılırken, M. Y. gözaltına alındı. – ANTALYA

Share: