144 bin 665 öğrenci ve vatandaş ecdadıyla Çanakkale’de buluşturuldu

Şahinbey Belediyesi ‘Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına’ projesi çerçevesinde 144 bin 665 mektepli ve vatandaşı Çanakkale’de ecdadıyla buluşturdu.

Şahinbey Belediyesi, Çanakkale Bahir Zaferi’nin 100. Yıl etkinlikleri çerçevesinde başlattığı “Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına” projesiyle bugüne büyüklüğünde 144 bin 665 gazi torununu şehit topraklarında ecdadla ayrımsız araya getirdi. Gazi torunları yurt üzere şehadete koşan yiğit şehitlere dualar okuyarak destani mücadelenin ruhunu durumunda güç imkanı buldular.

“Bu vatanın kıymetini bilmeliyiz”

Şahinbey Belediye Reisi Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale’birlikte kefensiz yatan şehitlerin olduğunu ve o şehitlere karşı herkesin vefa borcunun bulunduğunu belirterek, “Çanakkale bizim için haddinden fazla yetişkin. Şahinbey Belediyesi adına ‘Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına’ projesi gerçekleştirdik. Çanakkale ziyaretlerinde bu güne kadar 144 bin 665 vatandaşımızı ve öğrencimizi ecdatla buluşturduk. Türkiye’bile uçakla gençleri Çanakkale’ye götüren başka benzeri proje yok. Çanakkale’de ecdadımız yedi düvele alın çok balaban mücadele vermiş. İmanlı göğsünü esirgeme etmiş. 15 yaşındaki gençler yurt vasıtasız gitmesin, ezanımız dinmesin diye canlarını seve seve feda etmişler. Bizde onlara teşekkür ziyareti yerine Çanakkale ziyaretlerini düzenledik. Düzenlemeye dahi devam edeceğiz. Gençlerimiz oraya her an tarihi durumunda görüp ecdadımız teşekkür ziyareti yapıp dönüyorlar. Bu vatan toprakları niteliksiz kazanılmadı. Dünya’nın bir nice yeri cadı kulaklı kadar kaynarken tığ ülkemizde bayrağımızın gölgesinde, devletimizin gücüyle yaşayış ve mutluluk içerisinde yaşıyoruz. Vatanımızın milletimizin kıymetini haddinden fazla gür bilmeliyiz. Çanakkale’ye öğrencilerimizi ve vatandaşlarımızı bu nedenle götürüyoruz” dedi. – GAZİANTEP

Share: