300 milyon TL’lik algın iddiasında 6 teftiş kararı

Samsun ve Konya’birlikte elektrik gösteren 2 ayvaz kardeşin oluşturduğu ve aralarında kamu bankası çalışanı akrabalarının dahi bulunduğu 300 milyon TL’lik yeni ‘saadet zinciri’ vurgunuyla ilgili 6 kaknem karşı denetleme kararı verdi.

İddiaya göre, Samsun ve Konya’birlikte hareketlilik gösteren 2 erkek kardeş, bir nice kişiyi mikro dışında borsada yazılım yaptıkları ve kar payı verdikleri vaadiyle ağlarına düşürdü. Samsun Barosu’na mukayyet Avukat Berivan Çorlu, önceki etapta 25 mağdurun şikayet dilekçelerini Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na iletti. Bahis üzerine savcı vasıtasıyla 2022/41594 nolu birleştirilmiş sormaca başlatıldı. Başsavcılıkça planlı soruşturma kapsamında, müştekilerin ifadeleri doğrultusunda belirlenen şüpheliler E.P, eşi A.P. ile akrabaları E.P, E.P, İ.P. ve T.P. için yakalama kararı çıkarıldı.

Soruşturma kapsamında şüphelilerin hareket yerinin tespiti ve vezneci hesaplarının incelemesi istenirken Avukat Berivan Yaralı, savcılığın aldığı gözaltı kararının akıllıcasına olduğunu belirerek, soruşturmanın genişletilmesi gerektiğini birlikte sözlerine ekledi.

Öte yandan, 25 şikayetin birlikte tıpkısı şikayetle 3 müştekinin elan beyanının anket dosyasına eklendiği öğrenildi. – SAMSUN

Share: