6 ilde yapmacıklı belgeli dolandırıcılığa 11 murakabe; şüphelilerden biri ana ortaklık sahibi

MUĞLA merkezli 6 ilde planlı eş zamanlı operasyonda, sahte belgelerle dolandırıcılık yaptıkları belirleme edilerek gözaltına alınan 11 kaknem Datça ilçesinde adliyeye gönderme edildi. 11 çirkin beyninde ana ortaklık sahibi B.K.’nin üstelik bulunduğu öğrenildi.

Datça Cumhuriyet Başsavcılığı vasıtasıyla başlatılan soruşturma kapsamında vatandaşları sahte vesaik, yapmacıklı banka garanti mektuplarıyla  kandırarak faziletkâr değerdeki arsa ve tarlalarını satın alıp kurdukları paravan şirketler ortada devren dolandıran şüpheliler karşı gözaltı kararı verildi. Muğla Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Mücadele Idarehane Müdürlüğü ile Mali Taksirat Sektör Amirliği ekiplerince yapılan maharet ve fiziksel takibin ardından Datça, Menteşe, Bodrum ve Milas ilçelerinin yanı sıra İstanbul, İzmir, Ankara, Tekirdağ ve Gaziantep’te belirlenen adreslere senkronik operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda B.K. (39), M.Y. (36), Ö.S. (30), M.Ç (31), N.T.( 37), F.C. (43), G.C. (41), O Y.(35), M.G. (33), M F. (43) ve Y.K. (34) gözaltına makbuz. Adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda cali sigorta belgesi, sahte vezneci güvence mektupları, dolandırılarak alınan tapular, sahte diplomat kimliği, 2 tabanca ile 52 mermi ele geçirildi. 6 ilde gözaltına alınan 11 nahoş, Datça’da adliyeye irsal edildi. 11 yabansı arasında holding sahibi B.K.’nin de bulunduğu öğrenildi.Adliyeye irsal edilen şüphelilerin işlemleri sürüyor.

Share: