741. Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri için hazırlıklar sürüyor

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, Eylül’ün ikinci haftasında kutlanacak olan 741’inci Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri için Söğüt’te mütenevvi incelemelerde bulundu.

İlk adına şenlikler amacıyla istişare ve istimara toplantısını ilgili çekicilik amirlerinin katılımıyla gerçekleştiren Ilbay Kızılkaya, peşi sıra şenliklerin gerçekleştirileceği alanları sahada izleme etti. Ertuğrul Gazi Türbesi, Ertuğrul Gazi Camii, Darul Kurra, cirit sahası ve şenlik alanında değişik araştırmalar fail Vali Kızılkaya, Bilecik’in ve Türkiye’nin bildirme heybetli manevi değerlerinden olan Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri’ne heyecanla hazırlandıklarını anlatım etti. Ilbay Kızılkaya, “Çalkantı içerisinde benzeri neşe yapmak istiyoruz” ifadeleriyle duygularını dile getirdi.

Vali Kızılkaya’ya Bilecik İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Ses Bayrakçı, Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, Söğüt Belediye Reisi İsmet Sever, İl Güllabi Komutanı Cingöz Miralay Muzaffer Sandalet, İl Güven Müdürü Ertuğrul Namal, İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan Bircan, İl Müftüsü Mehabetli Erhun, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir ve ilgili yetkililer haremlik etti. – BİLECİK

Share: