ABD’nin kullanılmamış Ankara Büyükelçiliği’nde ara sınav kapasitesi artırıldı

MEMLUK’nin Ankara Büyükelçiliği’nin yıpranmamış yerleşkesinde ara sınav işlemleri, 1 Eylül’den itibaren başlayacak. Konsoloshane İşleri Bölümünden Katılımcı Müsteşar/Başkonsolos Jayne Howell, ara sınav işlemlerinin hızlandırılması için yıpranmamış yerleşkede kapasiteyi artırdıklarını söyledi. Howell, “Vize başvurusu üzere 1 yıllık bekleme süresi yeterince gani tıpkısı müddet değil bittabi. Biz de bu konuda herhangi bir bölüm olanaklı olduğunca çok teceddüt yayımlamak ve bekleme sürelerini azaltmak üzere oldukça haddinden fazla çalışmaktayız” dedi.

ÇAKER’nin Ankara Büyükelçiliği, faaliyetlerini artık yapımı tamamlanan Çukurambar’dahi kâin yıpranmamış hizmet binasında sürdürecek. Geçmiş devir resmi açılışı yapılan büyükelçilik yerleşkesinin konsolosluk hizmetleri binası, basın mensuplarına tanıtıldı. KÖLE Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk İşleri Bölümü’nden Katılımcı Müsteşar/Başkonsolos Jayne Howell, vize başvurularının alındığı alanları basın mensuplarına gezdirerek bilgelik verdi. Vize başvurusuna gelen kişilerin beklemesi amacıyla düzenlenen alanı anlatan Howell, değişik büyükelçilikteki oldukça bekleme alanlarının yıpranmamış binada şişman ve konforlu olmasına ehemmiyet gösterdiklerini vurguladı. Başvuruların yapıldığı alana antre önünde makbul mermerlerin Türk mermeri olduğunu söyleyen Howell, girişte ise Ukraynalı ve Kanadalı 2 tasarımcı eliyle Anadolu ile Türk motifleri kullanılarak geliştirilen büyük yapıt bulunduğunu kaydetti.

‘AMACIMIZ VİZE ALIMLARINI ARTIRMAK’Howell, vize işlemleri üzere oluşturulan alanda elan iyi prosedür yapabileceklerini söyleyerek, “Vize işlemlerinin gerçekleştirildiği göz, diğerine bakarak çokça henüz geniş. Burada elan gani benzeri şekilde prosedür yapmayı düşünüyoruz. Benzer az çok sonuç teknolojiden yararlanmaya çalıştık. Hele patırtılı sisteminde, sesi tutan tıpkı dizge bahis konusu. Burada, vize başvuruları ve ara sınav alımlarını olanaklı olduğu kadar çoğaltmak, tıpkısı anda yapılan vize işlemlerinin sayısını bile çoğaltmak bizim üzere heybetli benzeri tasavvur olacak” dedi.’1 YIL BEKLEME SÜRESİ İYİ DEĞİL’Howell, basın mensuplarının, Türk vatandaşlarının yaşadığı vize sorunlarına ilişik sorularını bile cevapladı. Howell, insanların özellikle ara sınav başvuruları için detaylı bekleme sürelerinden kıran fon kırıklığı yaşadıklarını düşündüğünü ve bunu anladığını belirterek, şunları kaydetti:  “Vize başvurusu üzere 1 almanak bekleme süresi yeterince iyi tıpkı süre değil tabii. Biz birlikte bu konuda seçkin aktarılma tür olduğunca çokça yenilik ifade etmek ve bekleme sürelerini düşürmek için olabildiğince çok çalışmaktayız. Bir Nice Türk vatandaşı kabilinden bizler üstelik pandemi sırasında biriken forslu bir aksiyon yükünün üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Bu talebi bastırmak için kaynaklarımızı elbet kullanacağımızı belirleme etmeye çalışıyoruz. Bu yıpranmamış bakım binası bizim üzere cümbüş donör ayrımsız kök. Bu sayede muamele sayımızı da artırıyoruz. İnsanların vizelerini telaki muafiyeti tarafından restorasyon haklarını üstelik çetin oranda artırmış bulunuyoruz. Düzenlendiği sürenin tamamında geçerli olan ve süresi son 4 yıl içre dolan tıpkısı vizeye cemaat olan eşhas, vizelerini kez vasıtasıyla yenileyebilirler. Bunu bile genel ağ sitemize girerek ve randevu alarak gerçekleştirebilirler. Bu yöntemle vize ahzetmek üzere akıllıca görülmeleri halinde kendiliğinden adına yönlendirilecekler. Bu çalışmalar vize memuru başına sakıt işlem sayısının bile artmasını sağladı. İçinde bulunduğumuz 2022 yılında bugüne kadar İstanbul’daki emek arkadaşlarımın, pandemi öncesinde Ankara ile İstanbul’un alay malay gerçekleştirdiği sayıda ara sınav işlemini tek başlarına gerçekleştirdiğini söylemekten nazik benzeri çalım duyuyorum. Tığ üstelik şimdi Ankara’ya ilave kapasite sağlıyoruz ve daha geçmiş dönemlerden çok daha fazlasını yapabileceğiz.” ‘İLK BAŞVURU SAHİPLERİ YARIN GELECEK’

Howell, bekleme süreleri ve şikayetlerin yemeden içmeden Türkiye’ye katışıksız olup olmadığına ilişkin dahi “Hangi efsus kim bu küresel tıpkı ülkü. Zira pandemi rastgele yerde görüldü. Çünkü umum ülkelerde kapanmalar ve karantinalar oldu. Çünkü seyahat edemedik, dünya genelinde birçok büyükelçiliğimizde töz eksikliğiyle karşılaştık ve başvuru sahiplerinden ve müşterilerden mevrut ve bizleri bekleyen iri bir hisse senedi yığılması söz konusu. Nedeniyle bu global ayrımsız mesele. Ferda başlayacağız. Haddinden Fazla heyecanlıyım. Bu kamer çalışmalarımızı artırıyoruz ve 1 Teşrinievvel bakımından cemi kapasiteyle çalışıyor olacağız. Fakat önce müracaat sahipleri yarın gelecek” dedi.

Share: