Acun Golf turizminin gözdesi Antalya

Uluslararası Golf Cevelan Operatörleri Birliği Türkiye Temsilcisi ve Antalya Golf İhtisas Spor Kulübü Başkanı Cahit Şahin, küresel müstevli sonrası golfe ilginin rastgele güzeşte çağ arttığını söyledi.

Salgında tedbirler çerçevesinde sporcu ağırlamaya devam ettiklerini belirten Delimsirek, bu sene ise en aşkın oyunun oynadığı 2019 rakamlarına yaklaşıldığını dile getirdi. Antalya’da yıl boyunca golf oynandığını, arz pahal sezonun ise eylül ve haziran arası zaman olduğunu anlatan Delimsirek, yaz döneminde üstelik günde 25-30 kişinin golf oynadığını ifade etti.

Delicesine, golfte bu yıl iyi tıpkısı sezon öngördüklerini söyledi. Delicesine, “En çok sportmen ağırladığımız 2019’da 560 civarında baziçe oynandı. Bu sene şu temel kadar tahminî 280 bin oyun gerçekleştirildi. Yıl sonuna büyüklüğünde 600 bin oyunun üstüne çıkacağımızı, 2019 rakamlarını geçeceğimizi düşünüyoruz. Aralık sonuna büyüklüğünde rezervasyonlar gani durumda.” diye konuştu.

İspanya ve Portekiz ziyaretçileri Antalya’ya geliyor

Türkiye’da 22 golf sahası bulunduğunu ve bunların 16’sının Antalya’da olduğunu dile getiren Delimsirek, hem tatil hem da golf amacıyla dünyanın ciharıyek yanından sporcu ağırladıklarını dile getirdi.

Delimsirek, Güney Afrika’dan, Avrupa ülkelerinden, Amerika kıtasından çok sayıda golfçüyü Antalya’daki sahalarda baziçe oynarken gördüklerini belirterek şöyle devam etti:

“Japonya, Kore, Malezya, Pakistan, Hindistan, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, Kanada, Balkan ülkeleri, Almanya, Belçika ilkin almak için Avrupa ülkelerinin tamamından sporcuları kaldırmak olabilir. Bu yıl İngilizlerin sayısındaki artış bizleri sevindiriyor. Golf turizminde genişlik fazla yeğleme edilen İspanya ve Portekiz’e revan bire bir yığın, şu anda hem tatil hem golf üzere ülkemize geliyor.”

Golf turizmi yüzde 30 ila 40 elan fazla döviz bırakıyor

Golfün Antalya’da yıl süresince oynanabiliyor olmasının turizmin da 12 ayak tabanı yayılmasını sağladığını belirten Şahin, Antalya’ya gelenlerin dinlence ve golf paketlerini tercih ettiğini kaydetti. Alternatif turizm noktasında golfün kebir ayrımsız yere eş olduğuna işaret fail Delimsirek, “Golf turizminin iktisadi katkısı yadsınamayacak büyüklüğünde çok. Konaklamada kişi başı gelir 800 ekü civarında ama bire bir golfçünün bıraktığı miktar 1300, 1400 avrolara büyüklüğünde çıkıyor. Golf turizminde yüzdelik 30-40 henüz çok masraf oluyor.” dedi.

Antalya golfte İspanya ve Portekiz’e rakip

 

Bina Itimat Hususi Bankacılık Golf Turnuvası’nın şampiyonları galiba oldu

 

Ronald Reagan’ın golf sopası 150 bin dolara satıldı

 

Share: