Adalet-İş İl Başkanı Polat, işçilerin kemirmek ücretlerine yapılan zammı değerlendirdi

Adalet-İş İl Başkanı ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Idarehane Başkanı Serhat Polat, belediyeler, uray kuruluşları ve mahalli idarelerde müteharrik üyelerinin yemek ücretlerinin kesin 55 TL’ye çıkartıldığını bildirdi.

Polat, bağlanmış açıklamasında, Himmet ve Toplumsal Asayiş Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca sirküler yayımlanmasının arkası sıra kemirmek ücretleriyle ilgili geçmiş iyileştirmenin Kayseri Büyükşehir Belediyesi eliyle yapıldığını anlatım etti.

İller arasında üstelik evvel yerine Nevşehir Belediyesinin katma protokolü imzaladığını tamlayan Çelik, şunları kaydetti:

“Düzenleme olduğumuz belediyeler, belediye kuruluşları ve mahalli idarelerde çalışan 9 bin 600 üyemizin tamamına ek tören düzeni yapılarak yemek ücretleri kemiksiz 55 TL’ye çıkartılmıştır. Akıbet dönemdeki kazançlı gelişmeler neticesinde mülhak protokollerle iyileştirebileceğimiz ölçüde cümle işçilerimizin maddi imkanlarını iyileştirmenin gayreti içindeyiz. Sonuç olarak birlikte kemirmek ücretlerindeki artış üyelerimizin maaşlarına olumlu ölçüde yansıyacaktır. Katma protokollerimiz tekmil iştirakçi kardeşlerimize kıvrak olsun.”

Share: