Adıyaman Belediyesi yatırımların tanıtımını yaptı

Adıyaman Şehremini Süleyman Kılınç, ilde fariza özne matbuat mensuplarıyla belediyenin tamamlanan ve bitmeme fail yatırımlarını inceleyerek bilgi verdi.

Millet bahçesi, meydan projesi, zalimce atık depolama tesisi, tıbbi atılmış sterilizasyon tesisi, köprülü ağız, asfalt plenti, kuşaklama kanalı kabilinden birçok projeyi basın mensuplarıyla alay malay bir tane tek gezen Belediye Reisi Kılınç, şehremaneti yerine göreve geldikleri günden bu yana icap şehremaneti bütçesiyle, lüzum şevket desteğiyle ve gerekse yardım tarafından bütün 2 buçuk bilyon TL’lik tıpkı envestisman yaptıklarını söyledi.

İlk yerine Site Meydanı inşaat alanından başlayan gezi programında basın mensuplarına proje üzerine vukuf veren Başkan Kılınç, arsa alanı 12 bin 154 metrekare, proje alanı 24 bin 280 metrekare olan projede, 740 araçlık iki eğik düz şeş bağlı otopark, cami, mektup kafe-katalog, cılız havuzlar ve yeşil düzlük bulunacağını ve Mart ayına büyüklüğünde tamamlanacağını söyledi.

Daha sonradan Bahçelievler Mahallesi’ndeki Deneyimsizlik Merkezi’ni ülfet eden yıldız bilimi, kısa süre içerisinde hizmete girecek olan binayı gezdi.

Üçüncü durağı 400 Yataklı Vagon Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi kavşağında devam eden köprülü ağız inşaatını birlikte gezen Komutan Kılınç, yağışların hırçın etkilememesi yerinde yılsonuna büyüklüğünde tamamlanarak trafiğe açılacağını söyledi.

Başkan Süleyman Kılınç ve beraberindeki heyet, Adıyaman Belediyesi yoluyla Kuruçay alanında kurulan ve sabık sene hizmete giren asfalt plentine geçerek burada incelemelerde bulundu.

Başkan Kılınç, 42 dönümlük düz üzerine kurulan tesisin saatte 240 titrem asfalt üretimi kapasitesine cemaat olduğunu belirterek, bu proje yardımıyla Adıyaman Belediyesi’nin çıktı kendi asfaltını kendisinin ürettiğini ve bu şekilde asfalt giderinde yüzdelik 40 civarında aynı kar elde ettiğini ifade etti.

Bir gayrı envestisman olan hayvan pazarı ve mezbahana tesisi projesini birlikte matbuat mensuplarına tanıtıcı Komutan Kılınç, Gözebaşı Köyü mevkiindeki yaklaşık 140 dönümlük alanda sürdürülen icraat karşı bilgiler verdi.

Adıyaman Belediyesi aracılığıyla inşaatına başlanan kültür sarayı yapım çalışmalarını üstelik inceleyici Başbuğ Kılınç ve basın mensupları, henüz sonra tamamlanma aşamasına mevrut millet bahçesinde sorumlulardan bilgiler aldı.

Başbuğ Kılınç, imansız atılmış eğlenceli ambarlama tesisi ve tıbbi atılmış arınıklık tesisini gezerek, kasaba sağlığı, bayındırlık ve erke gibi bir nice konuda iri yarar sağladıklarını sözlerine dile getirdi.

Son kendisine Adıyaman’a kurulması amacıyla yapım çalışmalarına başladıkları ayakkabı şehir projesini matbuat mensuplarıyla inceleyici Başkan Kılınç, “31 Mart 2019 seçimlerinden ilk vaatlerimiz vardı. Bunlar, iki kesim battı çıktı, battı çıktılardan birisi bitti, başkası bile ödemek amacıyla. Benzeri ötekisi millet bahçesiydi, o dahi ödemek için. Hakeza kültür sarayı demiştik ona dahi başladık çokça şükür. Tıpkı birlikte kentsel inkılap demiştik o dahi başladı. Yani intihap öncesi sözünü verdiğimiz cümle vaatlerin bir kısmı bitti, aynı kısmı vermek için, bir kısmı birlikte bitmeme ediyor. Bunları dışında vaat etmediğimiz halde yaptığımız çokça daha çok projeler var.

Bu şişman projeleri hayata geçirirken da 280 milyon TL’ye yakın bir artırım sağladık ve aynı teklik üstelik güven kullanmadık. Şunu üstelik ayrıca ifşa etmek istiyorum kim, şehremaneti projesi kendisine bize ilişkin olmasına rağmen devlete yaptırdığımız yada kendi yaptığımız veya yardım yoluyla şehre kazandırdığımız projelerin maliyeti 2 buçuk bilyon TL civarında. 2002 yılına kadar ilimize mevrut toplam para ise 10 milyon TL. Battı-çıktılar karayolları yoluyla yapılıyor fakat altyapısını üstelik uray yerine tığ yapıyoruz.

Bu iri yatırımların bu sürede yapılmayıp, zaman hayata geçirilmesi şehrimiz üzere ilişki ve el birliği içerisinde hareket etmemizden kaynaklanmaktadır. Küçümseme verdiğimiz ve yapmadığımız tek projemiz namevcut. Hedefimiz sözünü vermediğimiz ancak şehrimize derece katacak eskimemiş projeleri hayata etmek” diyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: