Ahlatcı Holding’in istihdam garantili yazılım kursuna rekor başvuru

Ahlatcı Eğitim Afiyet ve Yardımlaşma Vakfınca gençlere müteveccih 500 kontenjanlı, iş güvenceli yazılımcı kursu başvuruları sona erdi. Kursa 4 bin 530 kursiyerin başvuruda bulunduğu bildirildi.

Ahlatcı Holding Umumi Müdürü Teşrinisani Kahraman, Ahlatcı Holding adına üretimin artırılması, ülkede akan açığın azaltılması ve munzam değeri faziletkâr mahsulat üreterek ihracatının gerçekleştirilmesi hedefiyle yola çıktıklarını söyledi. Alp, bu hedefe müteveccih icraat serencam yordam devam ederken ayrıksı taraftan bile holding bünyesinde kurdukları mangır vasıtasıyla içtimai takı projeleri gerçekleştirdiklerini hatırlattı. Türkiye’nin ihracatta herhangi bir sabık dönem kullanılmamış rekorlar kırdığına özen çeken Yiğit, “Bakir kapasiteleri geliştiriyoruz. Yeni imalatlar, ürünler her sabık ahit çeşitleniyor ve ülkemizin yapmış olduğu ihracat artıyor. Bu artım yaşanırken kullanılmamış ürünlerinde piyasaya girdiğini görüyoruz. Piyasaya giren herhangi bir yeni üründe bizim ihtiyacımız olan bildirme koskocaman şey yazılımcı gençlerimiz. Zaman kullandığımız cep telefonlarından evlerimizde kullandığımız aygıtlara baktığımızda gelişigüzel birinin basit aynı elektronik beyin olduğunu görüyoruz. Bunların hepsinin içerisinde benzeri yazılım var. Tığ gençlerimizle bunların çokça henüz iyilerini ve güzellerini gerçekleştirebileceğimize inandık. Gençlerimize güvenimiz cümle. Neler yapabiliriz diye baktıktan bilahare 1 Haziran’birlikte yazılım kursu ile ilişkin kararı aldık. O aktarılma 500 muvaffakiyetli gencimize istihdam güvenceli kurs düzenleneceğini kamuoyuna açıkladık” dedi.

İstihdam güvenceli yazılım kursuna başvuruların 1 Ağustos’ta sona erdiğini anlatan Alp “Yazılım kursu için 4 bin 530 müracaat yapıldı. Beklediğimizin 9 kalpsiz üzerinde benzeri dilek var. Bu taleplerin içerisinde tığ yazılımla ilgisi olmayan gençleri alarak eğitmemiz, ibret vermemiz, yazılımcı yapmamız kabil değil. Burada bilgisayarla ilgili, yazılımla ilişik ayrımsız ast yapısı olan gençlerimizi alanlarında ülkemizin sunma temas girişimcileri, uzmanları, gelgel ve kuruluşlarının destekleriyle alanlarında Türkiye’dahi sulta haline gelmesini sağlayacak aynı ast yapıyı oluşturacağız. İlk etapta başvuruda mevcut kursiyerlerimizle iletişime geçerek eğitime nida edeceğiz. Bilcümle kursiyerimizi online sınava tabi tutacağız. Bu aşamalardan sonra liyakatli olan kursiyerlerimizle yüz yüze yetişek çalışmalarına başlayacağız. Özlük yazılımcılarımızın üstelik kursa katılabileceği, onlarla alay malay yararlanma edebileceği tıpkı kurs düzenleyeceğiz. Bu kurs hemen Çorum için düşündüğümüzde benzeri molekül anlatım etmiyor tür. Amma ülkemiz amacıyla haddinden fazla kocaman ayrımsız kursu Çorum’üstelik gerçekleştirmiş olacağız. Yazılım kursunda 500 genci yetiştirdiğimizde onların istihdamı birlikte amade. Seçme makule mesai ortamı hazır. Yeter ki tığ gençlerimizi yetiştirelim. Kursumuz ücretsiz olacak. Hiçbir şekilde kurs ücreti alınmayacak. Projemizi bütün amme çekicilik ve kuruluşlarımızla paylaştık. Çorum açısından komplike aynı çalışmayı gerçekleştireceğiz. Gençlerimizi seçkin noktada istihdam etme hedefimiz var. Gençlerimizin ayrımlı tıpkı düşüncesi olursa ona birlikte çekinmek duyarız” ifadelerini kullandı.

“Kursun savunma sanayine müteveccih tıpkısı yatırım mı?” olduğu yönündeki soruya Umum Müdür Yiğit, ” Herhangi Bir madde kabil. Hiçbir ahit aşağılık düşünmedik. Bilcümle iri düşündük. Dünyadaki teknolojilere baktık. Gelişen dünyaya baktık. Tığ gelişen dünyaya üstelik pekâlâ saha bulabiliriz henüz ileriye elbette gideriz bununla ilgili çalışmalarımız bitmeme ediyor” şeklinde konuştu.

Yazılım kursuna başvuranlar 17-18 Ağustos tarihlerinde ön kıymetlendirme sınavına alınacak. Sınavda başarılı olanlara 31 Ağustos tarihinden itibaren yazılım eğitimi verilmeye başlanacak. Toplantıda Ahlatcı Holding Bilgelik Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Özkan Pala ve Kurumsal İletişim Direktörü Gökhan Ölmez bile sürece ilişik beceri bilgiler verdiler. – ÇORUM

Share: