Ailem futbol oynamama cevaz vermedi, ego da yargıcı oldum

İtalya’birlikte futbol liginin zirvesi Serie A’dahi gelecek zaman ilk kez bir avrat yargıcı fariza yapacak. 32 yaşındaki yargıcı Maria Sole Ferrieri Caputi, küçükken ailesinin futbolcu olmasına izin vermediğini, bu yüzden yargıcılık yolunu seçtiğini söyledi.

İtalya Ayak Topu Federasyonu ve İtalyan Hakemler Birliği cemaziyelevvel Maria Sole Ferrieri Caputi ile bir matbuat toplantısı düzenledi. Ferrieri Caputi ayak topu tutkusunu ve hakemliğe nasıl başladığını şöyle anlattı:

“Futbola seçkin zaman hevesliydim amma ailem oynamamı istemiyordu, devir farklıydı. Avlularda oynuyordum. Yargıcılık kursunu duyduğumda bunun kaçırılmayacak tıpkı fırsat olduğunu düşündüm.”

Acun Kupası ve Avrupa Kupası’nda fariza yapan eski hakem Carina Vitulano’nun kendisi için yeknesak yapılanma ettiğini anlatan Ferrieri Caputi, “(Vitulano) tek şeyin imkansız olmadığını anlamamı sağladı. Demincek bile ben genç kızlara yapabileceklerini, istedikleri herhangi bir yere gelebileceklerini afişe etmek istiyorum” dedi.

İtalya’dahi yönettiği maçlarda alelhusus alt liglerde önce başlarda önyargı ve güçlüklerle karşılaştığını anlatan hakem bu tecrübelerini, “Peki yaralandığım oldu amma bunlar beni elan dahi iyisini yapmaya itti” diye niteleyerek anlattı. ( Medih Kaynak-BBC )

Böke Milan’a kullanılmamış patron

İtalya’birlikte böke Milan

Mars Demiral için son karar 50 milyon euro!

 

Share: