AK Öğür Muğla Saylav Gökcan, mektepli yurdunda incelemelerde bulundu

SELIM Parti Muğla Mebus Yelda Erol Gökcan, Muğla Turgutreis Öğrenci Yurdunda incelemelerde bulundu.

Ziyarette, Muğla Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş ve yetkilİlerden bilgelik alan Gökcan, Muğla’da 2002 yılında 2 bin 673 olan akak sayısını intaç be itmam artırarak, öğrencileri açıkta bırakmadıklarını söyledi.

Geçen yıl Muğla’da 8 bin 35 olan sıkı kapasitesini yapılan yatırımlarla bu sene yüzdelik 72 yetenek artış ile 13 bin 830’a çıkardıklarını belirten Gökcan, “Yaptığımız eskimemiş yurtlar için 500 milyon liranın üstünde esas kullandık. Yaşanan bu artma ile Sunu cenneti Muğla’mızda darülfünun eğitimi kullanmak amacıyla yurtlarımıza referans eden Türkiye’nin dört bir yanından mevrut evlatlarımızın tamamını yurtlarımıza yerleştirdik.” dedi.

Yurtların olmadığı ilçelerde Gençlik Spor Bakanlığı ve Muğla Valiliği olarak konukevi pansiyon ve otel isticar yöntemleri ile hiçbir genci mağdur etmediklerini anlatan Gökcan, tek öğrencinin dışarıda bırakılmadığını kaydetti.

Öğrencilerin, Cahillik ve Spor Bakanlığının konforlu ve sakıncasız yurtlarına yerleştirmenin sevincini yaşadıklarına işaret eden Gökcan,”Muğla’mıza kazandırdığımız bu yatırımlar için Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Bilgisizlik ve Spor Bakanımız Aşure Ayı Kasapoğlu’na teşekkürlerimizi sunuyoruz. Anadolu’nun dört bir yanından Muğla’mıza mevrut öğrencilerimizin aileleri müsterih olsun. Akıbet aşama güvenlikli, konforlu, bozulmamış ve açık toplumsal teçhizat üniteleri ile gençlerimiz güzel bir yetişek dönemi geçireceklerdir.” diye konuştu.

Gökcan, ihtişam yurdu olmayan Marmaris ve Bodrum ilçelerine üstelik eskimemiş mahdut yatırımlarının planlandığını dile getirdi.

Share: