AK Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Çetince, Sakarya’da konuştu Açıklaması

DÜRÜST Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı ve Sakarya Mebus Büyük İhsan Güç, farklı ülkelerin Türkiye’nin özellikle defans endüstri alanındaki yükselişini çokça iptila ettiğini belirtti.

Ağır, Akyazı Belediyesince yapımı tamamlanan kaymakamlık otogarının açılışında, Kovid-19 salgınına rağmen Türkiye’birlikte rastgele alanda iyice işlere imza atıldığını söyledi.

“Türkiye Yüzyılı” kapsamında emniyetli adımlarla ilerlediklerini dile getiren Çetin, “Emniyetli olun ilerisi çokça münevver. Söz Gelimi önümüzdeki yıl nükleer santralin önceki ünitesi devreye girecek. İnşallah önümüzdeki yılın başında TOGG’u yollarımızda göreceğiz ve evvel çeyrekte öz doğal gazımız sisteme bağlanacak. Henüz ne olsun” diye konuştu.

Çetince, ati sene insansız çarpışma uçağının saf üretiminin da başlayacağını aktararak, hem hesaplı hem savunma uran anlamında ülkenin önünün kültürlü olduğunu vurguladı.

G-20 Zirvesi kapsamında Endonezya’bile bulunduğunu anlatan Çetince, “Tümce bu başarısının, Türkiye’nin büyümesinin sırrını sayın Cumhurbaşkanımızdan öğrenmeye çalışıyor. ‘Nasıl bu yatırımları art arda yapıyorsunuz?’ diye soruyorlar. Ukrayna- Rusya ortada bu dengeyi şüphesiz kuruyorsunuz?’ diye soruyorlar.” dedi.

Zor, gayrı mutluluk liderlerinin acun ölmüş dönemi yaşarken Türkiye’nin bu atılımları elbet yaptığını zaaf ettiğini aktararak, “Alelhusus üstelik defans uran alanındaki yükselişimizi ve bu anlamdaki serüveni çokça düşkünlük ediyorlar. İnşallah sizin desteklerinizle Türkiye çokça daha güvenli adımlarla yarınlara yürüyecek ve hep alay malay liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında kenetlenerek yıpranmamış heyecanlara posta almaya bitmeme edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Vali Güç Oktay Kaldırım dahi Sakarya’nın sağlıktan spora, kültürden altyapıya, tarımdan turizme bilcümle alanlarda hizmet aldığını dile getirerek, kentin kısa sürede hep eksikliklerini tamamlayarak ülkenin arz ayraç şehirlerinden biri haline geleceğini vurguladı.

DOĞRU Parti Sakarya Saylav Mahmur Çiçeği Erdoğan Atabek, serencam 20 yıldır DÜRÜST Tümen belediyeleriyle Sakarya’nın bambaşka seviyeye geldiğini anlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Makro ise göreve geldikleri günden bu yana kaymakamlık belediyeleriyle birlikte vererek alışılmamış projeleri hayata geçirdiklerini kaydetti.

Edilen duanın peşi sıra açılış kurdelesi kesildi, yetkililer ve vatandaşlar otogarı gezdi.

Programa, Sakarya Kılgılı Ulum Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, DÜRÜST Öğür İl Başkanı Yunus Tever, İl Milli Terbiye Müdürü Ebubekir Sıddık Kavgacı, ilçelerin şehremaneti başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Share: