Akıbet dakika bilim | BUCAK’TA TAHLİYE VE YANGIN SÖNÜM TATBİKATI

BURDUR Kıyamet ve Acil Boyut Müdürlüğü (AFAD) öncülüğünde Yer’ta çatı tahliye ve yangın itfa tatbikatı gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı’nın 2022 yılı eğitim bilimi ve tatbikat faaliyetleri bünyesinde Kenar 1’inci TOKİ Mahallesi’nde tatbikat yapıldı. Burdur AFAD ekipleri, Bucak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 112 Ivedi Davet Merkezi ekipleri, fahri AFAD ekibi ve mahalle sakinlerinin katılımı ile gerçekleştirilen bina boşaltma ve ateş söndürme tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Sis bombaları, itfaiye aracı ve ambulans sirenleri, mahalle sakinlerinin bağırma sesleri ile başlayan tatbikatta cuşiş çıkan tıpkısı evde itfaiye aracı ekipleri evde bulunanları tahliye ederken, AFAD ekipleri birlikte ayrıksı benzeri evden yaralıyı tahminî 100 metre mesafeden halat ve bobin sistemi ile tahliye alanına indirdi.

Evlerde yapılan tahliye tatbikatından sonraları mahallede cuşiş toplanma alanında mahalle sakini ve çocuklara itfaiye aracı ekipleri tarafından alevlerin söndürülmesi, tutuşan tüpleri, sulanmış bez ve bir eşyalarla hararet söndürülmesi kılgılı gösterildi. Mahalle sakinleri ve torunlar birlikte tatbikata zevcelik etti.Share: