AKP İBB Meclisi’nde baklava dağıttı, CHP’liler yemedi

İBB Meclisi’nin haziran kocaoğlan ikinci oturumu 2. Meclis Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı başkanlığında Yenikapı’daki Dr. Mimar Kıymet Topbaş Eylem ve Musahabe Merkezi’nde başladı.

Oturumda enteresan tıpkı “baklava” atışması yaşandı. Oturum öncesinde sedir üyelerinin oturacağı hep masalara 2 dilim baklava kâin tabaklar dağıtıldı.

Oturum başlamadan CHP ve İYİ Partili divan üyelerinin gruplarının masalarındaki baklavalar partilerin aldığı karar doğrultusunda toplatıldı.

AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu celse başladığında konuyla ilgilendiren aynı izah yaparak, geçtiğimiz ay  “müsriflik” namına gündeme getirdiği ve çok tartışma yaratan İETT’nin aldığı 392 liralık baklava ait yaptığı konuşmayı hatırlattı.

“CHP’LİLER BAKLAVAYI YEMEMİŞ, CANLARI SAĞOLSUN”

Göksu “Geçtiğimiz kamer mecliste konuşurken CHP Ekip Sözcüsü arkadaşımız ‘tığ o baklavadan yemedik, bize baklava ikram et’ dedi. Ben birlikte ferdî olarak meclise baklava dağıttım. CHP’liler baklavayı yememiş, canları salim olsun. Bu baklava helal ve artımlı tıpkısı baklavaydı. Bari incir olsalardı. Tek siyasi mülahazayı dikkate almadan tamamen meclisin muhabbeti konusunda menşur tıpkısı baklavaydı. Doğan komutan çıkışta baklavanın masraflarını bana öder diye düşünüyorum” dedi.

AKP İstanbul Gençlik Kolları da geçtiğimiz günlerde, israf adına niteledikleri 392 teklik baklava alımını protesto etmek üzere Saraçhane’deki İBB Reislik binasının karşısında baklava dağıtmıştı.

 

Share: