Alanya’da eş arkadaşını öldürdüğü tez edilen kuşkulu yakalandı

Antalya’nın Alanya ilçesinde başına çarpış aldığı belirlenen Yılmaz Pek’in ölümüyle ilgili ev arkadaşı gözaltına alındı.

İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince 7 Eylül’de Karakocalı Mahallesi’nde 26 yaşındaki Yılmaz Güçlü’in evinde geberik bulunmasına ilişik sormaca başlatıldı.

Kafasında zedelenmek izine rastlanan Güçlü’in evi ve bölgedeki düzenlilik müşteri kayıtlarını inceleyen ekipler, olay sonrası sülale arkadaşı M.Ş’nin Kip’in cüzdan ve banka kartını aldığını, bisikletle evden ayrıldıktan sonra birlikte vezneci kartını 3 yol dünyalık örtmek üzere kullandığını belirledi.

Çanakkale’deki annesinin evinde gözaltına alınan şüpheli Alanya’ya getirildi.

M.Ş’nin bitirmiş komutanlığındaki ifadesinde, Yılmaz Dayanabilen ile sürekli tartıştıklarını ve gine tıpkı kavga sırasında başına çekiçle vurduğunu belirttiği kaydedildi.

Olay

İlçe Uyanık Komutanlığı ekipleri 7 Eylül’de, kendisinden bili alınamaması üstüne Karakocalı Mahallesi’ndeki evine girdikleri Yılmayan Pek’i, üstünde battaniye nihan ve gelişmemiş şekilde bulmuş, esenlik personeli ise Kip’in öldüğünü tespit etmişti. Esasen darbe aldığı belirlenen Takatli’in ölümüyle ilgilendiren sormaca başlatılmıştı.Share: