Alev savaşçısı olabilmek amacıyla ter döktüler

Alaz savaşçısı olabilmek üzere çalma döktüler

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ofis Başkanlığı’na alımı yapılacak itfaiye aracı eri sınavlarının uygulamalı sınavında adaylar stabil parkurda bildirme mebzul dereceyi yapabilmek amacıyla çalma döktü.

MUĞLA – Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın 2022 yılı itfaiye aracı eri alımı sınavları başladı. Kılgısal parkur ve buluşma şeklide gerçekleşecek sınavlara Türkiye’nin dört bir yanından bütün Bin 015 aday başvurdu.

124 itfaiye eri alımının yapılacağı Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ofis Başkanlığı bünyesine başvuran adayların KPSS puanına göre tertip yapıldıktan sonraları 593 namzet yavuklu ve kullanışlı sınava çağrıldı.

Türkiye’nin dört bir köşesinden başvuru özne adaylar arasında Mardin, Bitlis üzere illerden dahi sınava katılan adaylar itfaiye aracı eri olabilmek amacıyla kılgılı parkurda çalma döktü. Tahminî bir kamer sürmesi muhtemel sınavlar sonunda 124 namzet itfaiye aracı eri olarak Muğla’da göreve başlayacak.

15- Ağustos-16 Eylül tarihleri beyninde Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ofis Başkanlığı yerleşkesinde uygulamalı imtihan yapılacak. Uygulamalı parkur sınavında avrat ve erkekler sargaç içinden mürur, slalom, dara aleti, ufki ve amudi basak tırmanma parkurunda yarıştı. Elektronik fotoğraf finiş ile adaylar parkuru ne büyüklüğünde zamanda tamamladıklarını görebiliyor.

Uygulamalı sınavlarda adaylar itfaiye ile sürüş teknikleri üzerine de sınava bağımlı tutulurken, sabahleyin yapılan kılgısal parkur sınavının arkası sıra öğleden sonra da mülakata alınıyorlar. Uygulamalı sınav; parkur 50 fakül üzerinden, açkı kullanımı 20 nokta üzerinden ve mesleksel hikmet birlikte 30 nokta üzerinden koyulmak amacıyla toplamda 100 umum nokta üzerinden değerlendiriliyor. Uygulamalı sınavın yüzde 60’ı sınav puanına dahil ediliyor.

Sınava katılan adaylar parkurun öldürücü ancak olması gereken ayrımsız parkur olduğunu belirterek, “Az Buçuk zorladı bizi amma buna derece. İtfaiyecilik pres ayrımsız çığır. O nedenle parkurun ağırlık olması ve muktedir olmak haddinden fazla büyük. Parkur vücudumuzun seçme alanını kullanmamız gereken bire bir parkur. İnşallah hak eden kazanır” dediler.

Share: