Anadolu Efes EuroLeague Şampiyonu!

Stark Arena’dahi oynanan karşılaşmada Micic ve Larkin ile skor üreten Küçük Asya Efes karşısında Tavares ile pota altını az çok iyi kullanan Real Madrid, geçmiş çeyreği 15-14 önde tamamladı.

Aykırı basketlerle başlayan ikinci çeyrekte oyuna kenardan karışma olan oyuncuların kazandırdığı sayılarla canlı olan Real Madrid, soyunma odasına 34-29 faik gitti.

İkinci yarının başında iki mızıka birlikte nüsha üretmekte zorlandı. Real Madrid, hücumda bağan yüzdeyle oynayan Anadolu Efes önünde 25. dakikada farkı 9 sayıya çıkardı: 40-31. Toparlanarak 7-0’lık dizi yakalayan lacivert-beyazlılar, 28. dakikada farkı 2’ye çekti: 40-38.

Çeyreğin bitimine 33 saniye kaldığında Poirier ile Anderson beyninde ağız dalaşı yaşandı. Anderson ile girdiği düet mücadelede Rudy Fernandez yerde kaldı. Daha sonra Poirier, üzerine yürüdüğü Anderson’u itti. Araya giren başka oyuncular, gerginliği büyümeden önledi. Pozisyonu düzlük kenarındaki ekrandan izleyen hakemler, Anderson ve Poirier’i sportmenlik dışı faulle cezalandırdı. Real Madrid, akıbet çeyreğe 42-40 önde girdi.

Dördüncü ve son periyoda dolgunca başlayan Rum Efes, Micic’in yerinde dış atışıyla 32. dakikada adet üstünlüğünü eline geçirdi: 42-43. Kalan fasıl balaban bir heyecana görüntü oldu. Causeur ve Llull ile faal olan Real Madrid’e savunmada Singleton, hücumda ise Micic ve Pleiss ile kıymet veren Rum Efes, müsabakadan 58-57 galip ayrıldı ve şampiyon oldu.

Bakir Malatyaspor: 0 – Fenerbahçe: 5

 

İşte Jorge Jesus’un Fenerbahçe’ye maliyeti

 

İspanya’da pole pozisyonu Charles Leclerc’in

 

Share: