Annesini enkazda kaybeden Hikâye hayat tutundu

Annesini enkazda kaybeden Öykü kişi tutundu

Göçükten çıkartılan 4 yaşındaki Hikâye’nün gülüşü yürek sızlattı

HATAY – Hatay’daki depremin 2. günü yılgın altında annesinin camit bedenin arkası sıra 5 saatlik çarpışma sonucu çıkartılan 4 yaşındaki Hikâye’nün yüzündeki hande hem sevindirdi hem de yürekleri sızlattı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde meydana mevrut depremin yeryüzü haddinden fazla yıkıma hastalık olduğu iller beyninde vadi kayran Hatay’da kontrol istirdat çalışmaları devam ediyor. Hatay’ın Antakya ilçesinde mevcut binada depremin ikinci günü süren arama kurtarma çalışmalarında iki kişin salim ve benzeri kadının donmuş bedeni çıkarıldı. Çalışmaların devam ettiği esnada bire bir çocuk sesinin gelmesi konusunda bölgede kâin AFAD Denizli fahri ekibi, sesin geldiği noktaya yöneldi. Çalışmaların 5 saat süresince açıklık vermeden sürdüren Denizlili gönüllüler, çabalarının ardından 4 yaşındaki Öykü Ada Kılınç’a ulaştı. Enkazdan açılan sıradan deliklerden çıkartılan Hikâye’nün yaşam dramı ise kendisinden önceki çıkartılan annesinin donmuş bedeni oldu. On Paralık benzeri şeyden habersiz elden yüzündeki ümitli iyice gülüşü ile göçükten çıkartılan Öykü’nün annesinin donmuş bedeni Manisa iline sadık Sarıgöl’da defnedildi.

“Operasyonu sürecinde artçı sarsıntıyla karşılaşmamızdan belde defaatle kriz alanı dışına çıkmak zorunda kaldık”

Denizli’den Hatay’ın Antakya ilçesindeki arama kurtarma çalışmalarına katılan AFAD gönüllü ekibinden Mustafa Sebep, “Hatay’da depremin ikinci günü AFAD gönüllüleri olarak çalışmalarımız sürdürüyorduk. Birçok yaşama sağ salim enkazdan çıkarmayı çok şükür başardık. Depremin ikinci günü 5 saatlik uğraşı sonucu yıkılan binada 4 yaşındaki Hikâye Ada Kılınç’a ulaştık. 5 saatlik istirdat operasyonu sürecinde artçı sarsıntıyla karşılaşmamızdan belde defaatle göçük alanı dışına çıkmak zorunda kaldık. Biz gönüllüler olarak Öykü’nün hayatta olması bizim yekpare usanç, uykusuzluk ve antipatik kadar etkenleri unutturdu. Bizler fahri sistemine ne kadar gönül katarsak o büyüklüğünde Öyküler kurtarırız” dedi.

Share: