Ant aşımına 3 dönem kaldığında yakalandılar

Olay, 14 Temmuz 2001’da Üsküdar, Kiraztepe Mahallesi’nde meydana geldi. Lokanta Ramazan Katarakt 7 yerinden bıçaklanarak, çarşafla boğularak öldürüldü. Olayla ait o dönem yapılan çalışmalarda, aynı kimlik ve 3 ayrımlı inç izine rastlandı.

Bulunan kimliğin sahibinin ifadesine başvuruldu. Daha geçmiş kimliğini kaybettiği ve kaybolma ilanı verdiği ayrıca da fenomen günü İstanbul’birlikte olmadığı anlaşılınca serbest kaldı. Pus izlerinin sahipleri bulunmayınca dosya rafa kaldırıldı.

Düzenlilik Ofis Müdürlüğü Cinayet Masası ekipleri o cinayetle ilişkin dosyayı baştan raftan indirdi. Yapılan araştırmalarda o ahit mevcut etiket konusunda aynı telefon kartı alındığı tespit edildi. Telefon kartını alan kişinin eşiyle görüştüğü belirlendi. Şüphelinin yaptığı görüşmeden etiket kartından forma kayran kişinin Yunus B. olduğu tayin edildi. Yunus B.’nin kimliği askeriye yaptığı tam arkadaşından çaldığı öne sürüldü.

INÇ İZLERİ EŞLEŞTİRİLDİ

Kıya Masası polisleri o zaman bulunan inç izleriyle ilgili baştan karşılaştırma yaptı. Türkiye’bile alınan yekpare pus izlerinin kayıtlarının tutulduğu APFİS sitemi üzerinden yapılan eşleştirmelerde 2 bed dahi belirlendi. Inç izleri eşleşen R. A. (44) ve S.E. (43) birlikte gözaltına alındı.

BİRİ TUTUKLANDI

Araştırmaların arından cinayet davasında 20 sene olan zaman aşımına 3 periyot kaldığında polis güçleri faaliyetler düzenledi. R.A. tutuklanırken, Y.B. üzere ocak hapsi uygulandı. Arkadaşının kimliğini çalaran S.E. ise adli kontrol üzere azade bırakıldı.

Share: