Antalya’da Büyük Zafer’in 100. Yılı Fecir Taşçı Konseriyle Kutlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100’üncü sene dönümünü Cumhuriyet Altını Meydanı’nda Tan Taşcı konseri ile kutladı. Cumhuriyet Altını Meydanı’na sığmayan binlerce yurttaş, ellerinde Türk bayraklarıyla söz coşkusu yaşadı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Iri Saldırı ve Başkumandanlık Yer Muharebesi’nin 100. sene dönümü ve 30 Ağustos Yengi Bayramı’na hususi Fecir Taşçı konseri düzenledi. Konseri, Antalya Büyükşehir Belediye Reisi Muhittin Haşere, Cumhuriyet Altını Ahali Partisi Antalya Saylav Cavit Temiz, CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, Cumhuriyet İçin Antalya Elele Platformu sözcüsü İbrahim Daş, siyasi parti temsilcileri, sedir üyeleri ve binlerce Antalyalı izledi.

“HALAS SAVAŞI’NIN YERYÜZÜ IRI ZAFERİ”

Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sahneye sâdır Antalya Büyükşehir Şehremini Muhittin Böcü, 30 Ağustos’un Türkiye Cumhuriyeti’nin zaferlerle dolu şanlı tarihinin en şanlı günlerinden biri olduğunu belirterek, “Zaman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün komutanlığında seçkin tür imkansızlıklara rağmen kazandığımız Balaban Atak ‘un 100. Yıldönümü. 30 Ağustos, Cumhuriyetimizin kuruluşunun, bağımsızlığın ve özgürlüğümüzün yolunu aydınlatan Halas Savaşımızın yer iri zaferidir. ‘Ordular geçmiş hedefiniz Akdeniz ileri’ emrini veren ebedi başkomutanımız işgalci güçleri ülkemizden defettiği bağımsızlığımızın 100. yılı hümayun olsun. Hasan Tahsinler, Sütçü İmamlar, Seyit Onbaşılar buradayız. Esmer Fatmalar, Nezahat Onbaşılar, Yörük Aliler buradayız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve zırh arkadaşları olmak için, kahraman gazilerimizi ve tam şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum” dedi.

“EVIRE ÇEVIRE EYYAM GÖRECEĞİZ”

“Atatürk’ün devrimleri ışığında yürüyenlere Toroslardan esenleme olsun” diye niteleyerek seslenen Başbuğ Muhittin Haşere, şöyle devam etti:

“Ulu Alemdar Atatürk’ün yolunda gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, kadınlarımızın yüzünün güldüğü, vatandaşlarımızın mutlu ve huzurlu yaşadığı daha okumuş, daha bağımsız milletvekili henüz demokratik aynı Türkiye’yi Cumhuriyetimizin 100. Yılında hep beraber yeniden inşa edeceğiz. Bilcümle birlikte pir günler göreceğiz. Bu mukaddes görevi aldığımdan beri yılmadan yıkılmadan canımı dişime takarak çalıştım, değme adımımı vatandaşlarıma duyduğum gravite vatanıma olan sevdam ile attım. Gücümü sizlerden sevgiden, temas şeyimizi verecekli olduğumuz Atatürk ve Cumhuriyet’ten aldım. 30 Ağustos Bayramımız mutlu olsun.”

FECIR TAŞÇI, YENGI COŞKUSUNU DORUĞA ÇIKARDI

Konuşmaların arkası sıra sahneye adlı popüler müzik sanatçısı Tan Taşçı bundan sonra. Meydanı dolduran on binlerce Antalyalı, ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak, Fecir Taşçı’nın şarkılarına eşlik etti. Sakat, bakir ve deli dolu şarkıları ile Antalyalıları coşturan Fecir Taşçı, unutulmaz bire bir Zafer Bayramı yaşattı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcü, günün anısına Tan Taşçı’ya, Atatürk tablosu ve çiçek takdim etti.Share: