Antalya’ya sunu haddinden fazla gezmen Almanya’dan geldi

Antalya Valisi Ersin Kalem Erbabı, kente bu sene mevrut yabancı seyyah sayısının 7 milyonu geçtiğini, ilk tam üstelik Alman misafirlerin düz aldığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Muharrir, Almanya Konsolosluğu görevine atanan Martin Tscherner’i ve Muavin Şehbender olarak atanan İnna Ella Kianst’ı kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti rapor eden Müellif, Tscherner ve Kianst’a yıpranmamış görevlerinde başarılar diledi.

Antalya’nın dünyanın şanlı turizm destinasyonları ortada olduğunu tamlayan Müellif, şunları kaydetti:

“Güçlükle dışından mevrut turist sayımız 7 milyonu geçti ve bir numara sırada Alman misafirlerimiz var. 1 Ev-31 Orak Ayı döneminde kentimize Almanya’dan 1 milyon 363 bin 526, Rusya’dan 1 milyon 275 bin 353 misafirimiz geldi. Antalya’yı çekicilik aracılığıyla musahabe eden seyyar sayısında Alman misafirlerimizin önder olması bizi bahtiyar eden tıpkı uzanım.”

Asayiş özellikle tevessül etmek amacıyla turizmle ait seçme konuyu yakından takip ettiklerini vurgulayan Kalem, turistlerin kentte 7 çevrim 24 saat güvenli ve bayındır bir şekilde dolaşabildiğini, emniyet ve cingöz kuvvetlerinin bu konuda çokça kırılan olduğunu ifade etti.

Şehbender Tscherner bile Muharrir’ya salgın sürecinde Antalya’birlikte beledi Almanlara sağladığı yardımlar üzere teşekkür etti.

Share: