Aralarında çarkıt bakan ve MHP’li bire bir ismin birlikte saha aldığı 250 hayat İYİ Parti’ye geçti

Bilecik’te İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından planlı törende partiye bakir katılan 250 kişiye rozet takıldı. Şehir Ormanı’nda planlı rozet takma törenine; İYİ Öğür TBMM Takım Başkanı İsmail Tatlıoğlu, Kurumsal İşler Başkanı Dünya Paçacı, Eskişehir Milletvekili Aslan Kabukcuoğlu Genel İdare Oturmuş Üyesi Halil Aydoğdu, İYİ Tümen Bilecik İl Başkanı Melik Sakarya, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses ve birçok partili katıldı. Programda, Fehamet Eski Bakanı ve 24. Periyot Bilecik Milletvekili olan Bahattin Şeker da İYİ Öğür rozetini taktı.

“TOMBALA ÇEKİYORLAR”

Programda konuşan İYİ Tümen TBMM Kadro Başkanı İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti’nin ülkeyi yönetecek bire bir öğür adına kurulduğunu ve bu ülkenin umudu olduğunu söyledi. Tatlıoğlu, “Biz umumi başkanımızla bu arada, tüm teşkilatımızla beraber kestirmece 3 yıla yakındır Türkiye’nin sokaklarında 81 memleket, 500’ün üzerinde ilçeyi dolaşıyoruz. Biz sebep birtakım iletişim araçları organlarını yeğleme edip oralarda temas etmek hesabına insanımızla alay malay sokaktayız da illet Cumhur koalisyonun sahipleri ve sözcüleri akşam medyada? Çünkü çağ Bilecik’in sokaklarında yaşananlarla Bozüyük’ün caddelerinde yaşananlarla tün medyada konuşulanlar beyninde paralellik bulunmayan. Çağ peynirin bakir fiyatı konuşuluyor. Tarih tencere kaynaması konuşuluyor. Tarih öğrencisini benzeri apayrı şekilde okutabilmenin zorluğu konuşuluyor ama tün Ulus İttifakı’nın Cumhur Reisi adayı ki olacak tombala çekiliyor. Cevaz edin tığ onu belirleriz, çok olağan” dedi.

“13. CUMHURBAŞKANIMIZ BİZİM ADAYIMIZ OLACAK”

Tatlıoğlu konuşmasının devamında, “Genel Başkanımız Meral Akşener’in söylediği kadar 13’üncü Reisicumhur bizim adayımız olacak. 2018 seçimleriyle bu arada oluşan tıpkısı birliktelik ve barışma pekâlâ İstanbul, Ankara, Antalya, Adana’dahi siyasal atmosferi değiştirdiyse şimdi bütün Türkiye’üstelik bu siyasal atmosferi değiştiriyor. On Paralık kimsenin merakı olmasın. Tığ inşallah Türkiye’yi sarmak üzere müesses ayrımsız partiyiz. Hep bu arada buradayız. Bilecik’i tığ yönetelim diye kurulmuş ayrımsız partiyiz. Osmaneli’ni biz yönetelim diye müesses, Bozüyük’ü tığ yönetelim diyerek kurulmuş ve Türkiye’yi biz yönetelim diyerek müesses benzeri partiyiz. Türkiye’yi sayın genel başkanla bu arada biz yönetelim, icraatını tıpkı birlikte biz yapalım ve Türkiye’yi bugünkü yerden yukarılara akıllıcasına çıkartalım. Bu himmet içerisinde olan tıpkı genel başkan var. Bu nedenle siyasete 2017 kadar Türk siyasal tarihinin sunma zor bir zamanlar sancak açmış bir umumi başkan var” ifadelerini kullandı.

“BAHATTİN EŞ İLE OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

İYİ Öğür TBMM Takım Başkanı İsmail Tatlıoğlu ise, bugün buradan çıkartmak gereken ayrımsız Türkiye’nin var olduğunu anlatarak, “Hep beraber inşallah buna gücümüz yetecek. Bugün buradayız ve Bilecik’in çalım, siyasetinin gelgel politikacımız Bahattin Şeker Hastalığı Mir ile bu arada olmanın birlikte burada gururunu yaşıyoruz. İnşallah yolumuza aktif arkadaşlarla devam ederiz” diye konuştu.

“İYİ PARTİ UMUDU TEMSİL EDİYOR”

Tatlıoğlu son olarak, “Gözlerimizi kapatalım ve bu partinin olmadığını düşünelim, Türkiye’da değişimin umudu namevcut. Meral Akşener böyle tıpkı parti kurmadı, Türkiye’deki önümüzdeki seçimlerle ilgili toplumun kaçı değiş umudu taşıyacak. Bunun amacıyla sizler kurduğumuz öğür ve sayın genel başkan Türkiye’dahi esasında benzeri umudu kumar ediyor, ayrımsız değişimi desise ediyor. Bilecik teşkilatımıza bu etkinlik üzere haddinden fazla teşekkür ediyorum. Sayın Vekil Bahattin Şeker Hastalığı Eş’e ve burada bakir katılan dava arkadaşlarımıza, eskisiyle yenisiyle bütün beraber henüz ateş parçası yola koyulan benzeri İYİ Fırka kervanına şahit olmaktan mutluyum” ifadelerine vadi verdi.

“BU SEÇİM HALAS SAVAŞI GİBİ BİR SAVAŞIM”

20’nci dönemde kurulan 54’üncü hükümette Gençlik ve Spordan Mesul Devlet Bakanı yerine fariza yapan Bahattin Şeker Hastalığı ise, arkadaşlarının kendisini mahcup ettiğini anlatarak, “Ben Meral hanıma siyasete girmeyeceğim dedim. Kendisi bana bu seçimin Türkiye amacıyla çokça kritik tıpkısı seçim olduğunu, bu seçimde Türkiye’da tek adamlığın bittiğini, milletvekili sisteme geçildiğini, Türkiye’yi çok edisyon günler beklediğini söyledi. Bu seçme Halas Savaşı kadar ayrımsız savaş arkadaşlar. Bakın bu yıl kurucumuz Atatürk’ün 100 yıldır bize bahşettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin, laik Türkiye Cumhuriyeti bugünlere bizi getirdi. Etrafımıza tıpkı bakın, Zenci ülkelerine bakın, diğerlerine bakın, hangi büyüklüğünde güzelce temeller attığını, laik Cumhuriyetin ne büyüklüğünde evire çevire olduğunu hepimiz gördük ve yaşıyoruz amma Türkiye’birlikte hem ekonomi, hem sayın başkanımın dediği gibi türe bilcümle sistemler çözülüm vaziyette.

“TÜRKİYE’DE HERHANGI BIR MOLEKÜL GERİYE GİDİYOR”

Eğer bu seçimde vekil sisteme dönemiyorsak benim şahsi kanaatim Türkiye’nin durumu çokça dokunaklı. Iktisat ve adalet sistemi, bunlar birbirine eşittir. Madem kim tığ burada yaşıyoruz, İYİ Öğür kurularak adı filhakika ongun, Türkiye iyiye gidecek dediler, seçkin öz iyi olacak denildi ama Türkiye’da maatteessüf gelişigüzel madde dümbelek gidiyor” dedi. Konuşmaların ardından izlence rozet eğreti töreni ile sona erdi.

Share: