ARISTOKRAT BILCÜMLE DÜNYAYA VARLIĞINI İFADE EDEN BİR TÜRKİYE VAR

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Aristokrat, ” Libya’dahi, Doğu Akdeniz’bile onların haykırmasına karşın zaman varlığını ortaya koyan kimilerde barışı, kimilerde huzuru gerçekleştirme eden tıpkı Türkiye var. Onlar ne söylerlerse söylesinler, onlar Türkiye’ye çelme takmaya Allah’a hamdolsun ki, Ayasofya’sıyla beraber hep dünyaya varlığını ifade eden aynı Türkiye var” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, değişik temaslarda gezmek üzere Bayburt’a geldi. İlk kendisine Bayburt Valiliği’ni musahabe eden Aristokrat, Vali Cüneyt Epcim, Milletvekili Fetani Battal ve protokol üyeleri marifetiyle karşılandı. Il Onur Defteri’ni imzalayan Bakan Aristokrat, vilayet binası önünde toplanan vatandaşlara hitap etti. Libya’üstelik, Gün Doğusu Akdeniz’da barışı ve huzuru sağlayan bir Türkiye’nin olduğunu tamlayan Aristokrat, ” PKK’lı teröristlerle tıpkı araya gelerek bize diz çökertecekler. Onlar hangi adımı atarlarsa atsınlar, hangi oyunu kurarlarsa kursunlar, onlar tıpkısı taraftan yolculuk olaylarını yaptılar, bizi diz çökertemediler. Bire Bir taraftan 17/25 Mesafe FETÖ darbesini yaptılar bizi diz çökertemediler. Onlar zannettiler ki, milletimiz bu işi anlamıyor. Onlar zannettiler ki Bayburtlu hemşerilerim bu işleri takip etmiyor. Ego tıpkısı öz biliyorum; şurada Bayburt’ta tıpkı kahveye oturayım, şayet Amerikalı Başkanına fesini kontra giydirmezse benim hemşerilerim ben hiçbir molekül bilmiyorum. Dünyayı üstelik takip ediyor, Türkiye’yi birlikte strateji ediyor. Dünyada neler olduğunu de biliyor ve bize hangi oyunların kurulduğunu birlikte biliyor. Size bir evladınız ve kardeşiniz olarak söylüyorum; bize isterlerse etap attırmayacaklarını zannediyorlar. Ne söylerse söylesinler. Libya’bile, Gün Doğusu Akdeniz’dahi onların haykırmasına karşın zaman varlığını ortaya koyan kimilerde barışı, kimilerde huzuru gerçekleştirme fail aynı Türkiye var. Onlar hangi söylerlerse söylesinler, onlar Türkiye’ye çelme takmaya çalışırken tıpkısı taraftan şehir hastaneleriyle, tıpkısı taraftan dünyanın en büyük havalimanlarıyla, bire bir taraftan Çanakkale’deki köprüsüyle, tıpkı taraftan insansız hava araçlarıyla, aynı taraftan dünyadaki sunma balaban barajlarıyla, aynı taraftan bize ne çelmeyi takmaya çalışırsa çalışsınlar Allah’a hamdolsun ki, Ayasofya’sıyla bu arada bilcümle dünyaya varlığını tabir fail bir Türkiye var” diye niteleyerek konuştu.

‘BUGÜNE BÜYÜKLÜĞÜNDE CUMHURBAŞKANIMIZA İTİMAT ETTİNİZ’

Aristokrat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Size şurası söyleyeceğim; çevrim dönem tabiatıyla dünyanın içerisinde yaşadığımız bu sıkıntılardan etraf bize da intikal eden bazen teessürat var. Ben sizin kardeşinizim ve şurası söylüyorum; şu tercihi elbette kim bu nazik milletimiz yapacaktır; bu sıkıntıları Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve aveneleri mi çözer, bu sıkıntıları zaman dünyanın karşısında ışık gibi durduğu Tayyip Erdoğan mı çözer? Bugüne büyüklüğünde reise güvenlik ettiniz. Bugüne büyüklüğünde cumhurbaşkanımıza güven ettiniz. Değerlerimize taşlama edenlerimize karşı milletinin birlikte olan bulunmaz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a güvendiniz ve güven ettiniz. Hiçbir devir özlük geleceği üzere, hiçbir devir makam amacıyla, bindi üzere hangi eğildi ne bile büküldü. Hoppadak bu dünyanın, vakit kaybetmeden ülkemizin büyümesinin, zenginleşmesinin değil, ego yaşıyorum ve görüyorum kim, öteki dünyanın bile hesabını fail, bu milletin bütün değerlerine sahip çıkmaya etkin, temas nev oyuna ve tuzağa elden ve hoppadak milletin iradesiyle ve sizinle beraber bozmaya etkin cumhurbaşkanımız var.”

‘BU FIRSATI BİR HENÜZ BULAMAYIZ’

Dünyadaki farklı ülkelerin cangıl içerisinde olduğunu kaydeden Aristokrat, “Eşsiz hemşerilerim; bu fırsatı aynı daha bulamayız. Tıpkı daha dünyayı bile böyle yakalayamayız. Almanya’dan İngiltere’ye kadar, Amerika’dan Çin’e kadar dünyanın her tarafında büyük iri geçinen ülkelerin, bugün sizin huzurunuzda ifade etmek istiyorum kim, nazik karmaşıklar içerisinde olduğunu görüyoruz. Alışmışlardı bedavacılığa. Problemlerini, sorunlarını Müslüman ülkelerin üstüne yık, Türkiye’nin konusunda yık. Türkiye ile bu arada çarpışma. Zat ülkelerindeki insanları rahat ettirmek amacıyla buralarda karmaşıklık oluştur. Onların fotoğrafları bile foyaları dahi ortaya imdi. Afganistan’dan koruyucu uçağın fotoğrafını bilcümle beraber gördük. Anca bire bir kaçtılar ki, dünyada Amerika’nın rezilliğini kendisinden sonraki gelecek nesillere üstelik tasarruf etmek zorunda kaldılar. Herkesin bire bir hesabı var. Yaptığın zulümlerin hesabını Allah bilir ve sana gösterir. Tamamen bundan oldu. Onun için, içre bulunduğumuz zorluklar var, teessürat var ama şurası ifade edeyim; bize emniyet edin ve güvenin. Etrafımızdaki coğrafyada sıkıntılar var. Bize inanma edin ve güvenin” ifadelerinde bulundu.Vekil Süleyman Soylu, konuşmasının peşi sıra Bayburt Belediyesi’ni musahabe etti.Share: