Asrın felaketinden etkilenen 99 depremzede Eskişehir Öğretmenevi’ne yerleştirildi

Eskişehir Valiliği koordinesinde Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep ve Malatya illerinden Eskişehir’e getirilen 99 depremzede Eskişehir Öğretmenevin’e yerleştirildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 kadar hareket sonrası kontrol kurtarma çalışmaları devam ediyor. Enkazlardan kurtarılan vatandaşlar ve diğer depremzedeler üzere bile yardım çalışmaları aralıksız sürüyor. Bu kapsamda Eskişehir Valiliği koordinesinde Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep ve Malatya illerinden Eskişehir’e getirilen 99 depremzede yurttaş Eskişehir Öğretmenevin’e yerleştirildi.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Ülker Adap ve İl Esenlik Müdürü Prof. Dr. Kasıt Hakim, Eskişehir Öğretmenevi’ne yerleşen depremzedeleri ziyaret ederek, önceki olsun dileklerini ilettiler. İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Pervin Adap, Türkiye’nin asrın bildirme iri felaketlerinden birini yaşandığını dile getirerek, hoppadak ülkemizi değil tüm dünyayı etkileyen bir ateş yaşandığını belirtti.

Eskişehir Valiliği himayesinde Eskişehir’deki kül imkanları depremzede misafirlerin kullanımına açtıklarını vurgulayan Yol Yordam, ” Maalesef çok zehir günlerden geçiyoruz. Hepimizin başı esen olsun. Deprem ülkemizin bire bir gerçeği ve milletimizin teavün duygularını hasis en üst seviyeye çıkaran benzeri genişlik. Bir nebze da olsa acılarınızı paylaşabilmek için depremzedelerimizin yanınızdayız. Yer Sarsıntısı bölgesinin yaralarını sarabilmek üzere çalışmalarımıza tamam gayretimizle bitmeme ediyoruz. Devletimiz temas tip imkanıyla vatandaşının yanındadır” ifadelerini kullandı.

Eskişehir’e mevrut depremzedelerin Esenlik Müdürlüğü ekiplerince esenlik kontrollerinin yapıldığını ifade fail İl Afiyet Müdürü Prof. Dr. Erek Hakim, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen iki yıkıcı depremin peşi sıra Valiliğimizle koordineli benzeri şekilde, ilimize mevrut depremzedelerin yalnız tıbbi tedavilerinin değil, giyimden toplumsal desteğe ve barınma ihtiyaçlarına kadar parçalanmamış ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi. – ESKİŞEHİR

Share: