Aşure Ayı İnce: Kumarda kaybeden siyasette kazanır

Yurt Partisi Umumi Başkanı Muharrem İnce, Ordu’da partisinin İl Başkanlığı ve Altınordu İlçe Başkanlığı bakım binalarının küşat programına katıldı.

İnce, burada yaptığı konuşmada terörün gelişigüzel türlüsüne parti yerine karşı olduklarını belirterek, “Terörün temas türlüsünü kınayan bir partiyiz. DHKP-C’si, FETÖ’sü, DEAŞ’ı, IŞID’ı, PKK’sı kim varsa. Senin teröristin, benim teröristim bulunmayan. Terörün herhangi bir türlüsüne karşıyız. Anlımız ak, başımız yalçın. Tavrımız net. İki sene ilk tezkereye tamam deyip, zaman müfit diyenlerden değiliz biz. Güzeşte hangi diyorsak, zaman o. İlkeli ayrımsız yöntem yapacağız, konjonktürel ayrımsız siyaset değil” diye niteleyerek konuştu.

Açım programı sonrası, yanında partililer ve vatandaşlar ile beraber esnaf ziyaretine çıkan İnce, geçmiş kendisine sokakta Kova Veysel’in ‘Ayrıntılı İnce Bir Yoldayım’ türküsünü belirten öğrencilere haremlik etti, sonrasında ise tıpkısı kıraathanede baziçe oynayan vatandaşların masasına oturdu. Burada vatandaşlar ile benzeri müddet okey oynayan Genel Başkan İnce, oyunu kaybedince ise “Kumarda kaybeden siyasette kazanır” ifadelerine kayran verdi.

Esnaf gezisi esnasında tıpkı öz ocağında çay içen İnce, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yurt hareketine başladıklarından bu yana bu Kargaşa’ya üç sefer geldiklerini ifade etti. Ordu’yu yakından strateji ettiklerini tabir den İnce, “İnşallah burada bir numara tümen olacağız, onun üzere var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Genel Başkan İnce, Sırrı Ağırbaşlı Caddesi üzerinde müzik araklayan iki çocuğun arasına oturmak istedi. Çocukların yanına oturan İnce, bankın sulanmış olduğunu anlayınca sersemlik yaşayarak, “Ora ıslakmış, suyun zarfında oturduk” diye tebessüm etti. Müzik araklayan çocuklara ayrımsız hacim servet veren İnce, esnaf ziyaretlerinin peşi sıra Kargaşa’dan ayrıldı.

Share: