Ataşehir’de eğitim bilimi tedris yılı açım töreni düzenlendi

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Uzun Müellif, aralarına 10 bin eskimemiş öğretmeninin katıldığını belirterek, bunun bakir eğitim bilimi öğretim yılına büyük aynı moralle ve haddinden fazla elan ateş parçası girmeye kurgu olduğunu söyledi.

Ataşehir Şehit Öğretmen Hasan Akan İlköğretim Okulu’nda 2022-2023 eğitim bilimi tedris yılının başlaması dolayısıyla merasim düzenlendi.

Törende mütekellim Kalem, kullanılmamış terbiye ve talim yılının ömre bedel olmasını diledi.

Yazıcı, bu sene İstanbul olarak terbiye tedrisat yılına haddinden fazla etkili girdiklerini kaydederek, “Milli Eğitim Bakanlığımızın yıllardır yürüttüğü çok kocaman bire bir mesai bu yıl art düzeyde, yeni benzeri nazaran İstanbul başta koyulmak üzere bütün illerimize yön verdi. ’10 bin okul’ ismini verdiğimiz projeyle asıl eğitimdeki bütün okullarımızın çok cepheli adına geliştirilmesi hedeflenmişti. Bu çerçevede okullarımızın hizmet, tamir, donatım, fiziksel mekan iyileştirmeleri, eğitim bilimi ortamlarının zenginleştirilmesi ve bulunan olan hep okullarımızda sportif, kültürel ve sanatsal imkanların arttırılmasına yönelik tıpkı mücahede yürütüldü. İstanbul’umuzda de yaklaşık 1004 okulumuzda bununla ilgilendiren olarak faaliyet yürüdü.” diyerek konuştu.

İstanbul’de Bakanlığın okul öncesi amacıyla ortaya koyduğu haddinden fazla cepheli hedefler kapsamında yüzdelik 100 okullaşma hedefiyle 5 gözyaşı üzere çalıştıklarını tamlayan Musannif, eskimemiş anaokulları açıldığını anlattı.

Müellif, aralarına 10 bin eskimemiş öğretmeninin katıldığına dikkati çekerek, “Türkiye genelinde yapılan öğretmen atamalarında, İstanbul’umuza evleviyet ekol öncesi kalkmak amacıyla çok sayıda yıpranmamış meslektaşımız de kümeli oldu. Bu birlikte bizler amacıyla yıpranmamış yıla balaban tıpkı moral, haddinden fazla henüz dinamik girme vesilesi olmuş oldu.” ifadelerini kullandı.

Milli Terbiye Bakanlığının bu sene tıpkı unsur imza attığını kaydeden Yazıcı, bilcümle temel terbiye okullarına Milli Eğitim Bakanlığının okula dayalı bütçe gönderdiğini kaydetti.

Kalem, böylelikle ekol müdürlerinin terbiye talim yılına haddinden fazla daha nitelikli tedbir etme imkanı bulduğunu vurguladı.

Yeni eğitim tedris yılına bilcümle birlikte hazır olduklarını nâkil Muharrir, “İstiyoruz ki çocuklarımızın yüzleri çıktı gülsün. Onları yarınlara çokça henüz mücehhez yetiştirelim. Umutlarını büyütelim. Bütün birlikte çalışma vermeye devam edelim istiyoruz. Bu bağlamda domuzuna bir terbiye tedrisat yılı başlıyor.” diye konuştu.

“İstanbul Milli Eğitimi Türkiye’ye delalet, öncülük ediyor”

İstanbul Ilbay Yardımcısı Hasan Hüseyin Birey ise öğrenci, sarıklı sayısı ve topluluk olduğu seçkin terbiye kurumları bakımından İstanbul’un ülkenin yer önemli merkezi olduğunu dile getirdi.

İstanbul İl Milli Yetişek Müdürlüğünün Musannif’nın rehberliğinde hep ülkeye benzer olacak icraat ve projeler gerçekleştirdiğini ifade eden Can, “İstanbul’üstelik uygulamaya koyduğumuz projeler elan sonra değişik vilayetler vasıtasıyla bizlerden alınarak uygulamaya konuluyor. Nedeniyle İstanbul Milli Yetişek’i aynı zamanda Türkiye’ye kılavuzluk, önderlik ediyor.” dedi.

Törende, Milli Terbiye Bakanı Mahmut Özer’in eskimemiş terbiye tedrisat yılının başlaması zımnında gönderdiği mukayyet akıl okundu.

İlköğretim öğrencilerinin şiirler okuduğu törende, Entelektüel Doğan Domuzuna Sanatlar Lisesi korosu öğrencileri müzik dinletisi sundu.

Açılış törenine, Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday, Ekol Müdürü Afsun Kubilay ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.Share: