Ati Partisi Umumi Komutan yardımcısı Yardım gazetecilerle buluştu

Ati Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardım, Bayburt Gazeteciler Cemiyetini (BGC) ülfet ederek, gazetecilerle tıpkı araya geldi.

BGC Başkanı Amaç Okutmuş, İhlas Bilim Ajansı Muhabiri Öznur Çıpa, Küçük Asya Ajansı Muhabiri Beşir Kelleci, Bayburt Gazetesi Muhabiri Cengizhan Okutmuş ve Bayburt Selen Muhabiri Elif Baykal ile benzeri müddet dostane fail Arkalama, açıklamalarda bulundu.

Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Model Güler ve Ati Partisi Bayburt Eşkal İlçe Başkanı Hüseyin Tekin’in haremlik ettiği ziyarette mütekellim Arkalama, görevi zımnında Bayburtluları yakından tanıma fırsatı bulduğunu söyledi.

Emekli Büyükelçi olan ve 25 yıl talih dışında bulunduğunu belirten ve en son Viyana’da görev yaptığını aktaran Genel Komutan Yardımcısı Müzaheret, dünyanın seçme yerindeki Bayburtluların dernekler kurarak, memleketlerini tanıttıklarını, çok evire çevire işlere imza attıklarını ifade etti.

Bayburt’a ilk defa geldiğini ama Bayburtluları yakından tanıdığını dile getiren Yardım, “Sıkıntılı dışında spor takımları kuruyorlar, sergiler düzenliyorlar derken damgalarını bulundukları yerlere çok işlek şekilde vuruyorlar ve Rum insanının kimliğini da yaşatıyorlar. Bu o büyüklüğünde bariz aynı çeşni kim beni çokça etkilemiştir. Buraya ilk defa geliyorum amma bu yörenin insanı derneklerde çok aktif görevler alıyorlar” dedi.

Ülkenin dış politikadaki adımlarını görevi zımnında bol gözlemlediğini ve kusurlu politikalardan ortalık görevinden çekilme ederek Ahmet Davutoğlu’nun siyasette kere arkadaşı olduğunu belirten Müzaheret, Ati Partisi’nin Türkiye’nin yarınlarını mensur edebilmek üzere siyasal arenada çaba sarf ettiğini söyledi.

Anadolu basınının önemine da değinen Müzaheret, bu anlamda basının sorunlarının Türkiye genelinde gözlemlediklerini ve bu sıkıntılara akıbet verecek çalışmaların Gelecek Partisi kadrolarınca yapıldığını belirtti.

Bayburt’ta esnaf ziyareti gerçekleştirdikten sonraları Bayburt’taki tarihi mekanları gezeceğini ifade fail Müzaheret, Bayburt’un bu anlamda haddinden fazla varlıklı olduğunu sözlerine ekledi.

Umumi Başkan Yardımcısı Ümit Arkalama, ’34 almanak diplomatlık hayatımın özeti’ diye niteleyerek nitelendirdiği ‘İmparatorluklardan Cumhuriyetlere Üç Mevki Üç Başkent’ adlı kitabını Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Meram Okutmuş’a bağış etti.

Bayburt basını ve şehirdeki tarihi mekanlar ile ilişik bilgelik veren Maksat Okutmuş ise, Genel Başbuğ Yarımcısı Beklenti Yardım’a ziyaretlerinden dolayı teşekkürname ederek, BGC Müessis Başkanı Osman Okutmuş’un ‘Bayburtlu Celali’ ünlü kitabını bergüzar etti.

Ziyaret, şişko ışık çekimiyle serencam buldu. – BAYBURT

Share: