Avrupa’da 100’üncü değerli madalya Feyzullah Aktürk’ten

Büyüklerde ilk defa Avrupa Şampiyonası’na katılan Feyzullah Aktürk, finalde Bulgar Ahmed Sultanovich Bataev ile karşılaştı.

İlk devreyi 2-0 önde kapatan Feyzullah, karşılaşmayı 6-1 kazarak kızıl madalya elde etti.

100. zer madalya Feyzullah’tan

Türkiye’nin Avrupa şampiyonalarındaki 100. kızıl madalyasını kazanan Feyzullah Aktürk, minderde Türk bayrağıyla şampiyona turu attı.

23 gözyaşı altının ardından büyüklerde birlikte Avrupa şampiyonu olan Feyzullah Aktürk, 92 kilo elemelerinde Avusturyalı Benjamin Greil’i 11-1 teknik üstünlükle, çeyrek altın finalde Moldovalı Georgii Rubaev’i 8-0, yarı finalde dahi Gürcü Miriani Maisuradze’yi 5-2 yenmiş etmişti.

20 günde iki bökelik

Bitiş müsabakasının peşi sıra basın mensuplarına açıklamalarda kâin Feyzullah, 100. kızıl madalyanın kendisine baht olduğunu belirterek, “Gururluyum, Türkiye’nin Avrupa şampiyonlarındaki 100. şampiyonluğu bana kader oldu.” dedi.Bulgaristan’de düzenlenen 23 Yaş Şeş Avrupa Şampiyonası’nda de zer madalya kazanan milli pehlivan, “23 yaş altının peşi sıra burada da böke oldum. Bana olan fideist boşa çıkartmadım. Çok mutluyum” açıklamasını yaptı.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Izzetinefis Eroğlu de “20 günde iki kat Avrupa şampiyonu olan arslan burada. Bunu yaşamak çok oylumlu. Feyzullah’ın yüreğine afiyet. Tığ tıpkı söz verdik, ‘Bizim sporcularımız geriye adım atmayacak’ dedik. Sporcularıma, ekibime teşekkür ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: