Ayağının tozuyla martir kabirlerini ve esnafı mülakat etti

Cumhur Reisi Atama Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Ilçebay Zikrullah Erdoğan, görevine başlar başlamaz ayağının tozuyla şehit kabirlerini ve esnafı musahabe etti.

12 Ağustos 2022 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Nasıp Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Kaymakamımız Zikrullah Erdoğan, görevine başladı. Görevine başlar başlamaz kaymakamlık merkezinde esnaf ve vatandaşlarla benzeri araya mevrut Kaymakam Erdoğan, elan bilahare şehit kabirlerini musahabe etti. Ayağının tozuyla umum arasına karışan ilçebay Erdoğan, vatandaşlardan birlik tabaka aldı.

Kaymakam Erdoğan, göreve başladığı Halfeti ilçesiyle ait mesajında, “Ülkemizin arz domuzuna ilçelerinden biri olan Halfeti’de göreve başlarken, sizlere hizmet etme fırsatına topluluk olmanın değer ve mutluluğu içerisinde tamam Halfetili vatandaşlarımızı merbutiyet ve nazikâne selamlıyorum. Görevimizi ödeme edeceğimiz süre içerisinde, vatandaş odaklı hizmet anlayışı gereği, amme hizmetlerinin deli dolu, adaletli ve yansız ayrımsız şekilde vatandaşlarımıza bildirme gösterişsiz ve acul bir şekilde sunulması çabası içerisinde olacağım. Tamlık mesai arkadaşlarımla, yerli yöneticilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla ve ilçe matbuat mensubu arkadaşlarımız ile benzeri kadro adına düğme işbirliği ve koordinasyon anlayışı içerisinde, ilçemizin zenginlik seviyesinin yükseltilmesi ve henüz yaşanır tıpkı Halfeti üzere çalışmaların, önceliğimiz olacağını açıklamak isterim. Bu his ve düşüncelerle benden ilk görev yapan meslektaşlarım ilkin gelmek amacıyla, bugüne büyüklüğünde ilçemize bakım eden, görevli veya gönüllü herkese teşekkür porte, desteğini benden esirgemeyeceğine inandığım Halfetili hemşerilerime afiyet, dirlik ve mutluluk dolu günler diler, iş arkadaşlarıma bile çalışmalarında başarılar dilerim” ifadelerine düzlük verdi.

1993 yılında Rize Güneysu’de dünyaya mevrut Kaymakam Erdoğan, geçmiş ve mutedil öğrenimini Rize’de tamamlayarak 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Politika Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Tıpkı yıl, İstanbul Üniversitesi çift anadal programı çerçevesinde Yöntem Bilimi ve Arsıulusal İlişkiler bölümünü tamamladı. Darülfünun öğrenimi boyunca çeşitli sivil topluluk kuruluşlarında idarecilik yaptı. Benzeri sene süreyle Umum Bankası’nda görev yaptıktan sonradan İçişleri Bakanlığı eliyle açılan ilçebay adaylığı sınavını kazarak, 2018’de yerel yönetim amirliği mesleğine başladı. Aksaray’ın Ağaçören ilçesinde kaymakam vekili yerine görev yaptı. Edirne’de mülkiye müfettişi refakatinde teftiş stajını adına getirdi. Yurtdışı stajı çerçevesinde İngiltere’nin Sheffield Üniversitesinde çevirici eğitimi aldı. – ŞANLIURFA

Share: