Ayak tenisinde şampiyon mahsus oluyor

Denizli’üstelik Pamukkale Belediyesi ile Denizli Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü marifetiyle planlı 30 Ağustos Zafer Kupası Basamak Tenisi Turnuvasında 20 bando şampiyona üzere korkunç mücadele ediyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Haftası dolayısıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Pamukkale Belediyesi gelişim birliğiyle planlı Fut Tenisi İl Birinciliği müsabakaları Denizli spor Kınıklı Madun Yapı Tesislerinde devam ediyor. 20 takımın katıldığı ve dün yapılan eylem maçlarıyla başlayan turnuvada, önce çağ takım eliminasyon müsabakaları yapıldı. Çekişmeli geçen müsabakalar böylecene bugün çeyrek, dömifinal ve final maçlarına kalan takımlar mahsus olacak. Bu akşam ezanı oynanacak final maçında anlaşılan olacak şampiyon, 2-4 Ilkgüz 2022 tarihinde Kütahya Gediz’de düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda Denizli’yi piyes edecek.

“İlgi çok faziletkâr”

Etkinliği değerlendiren Denizli Ayak Tenisi İl Temsilcisi Muhsin Çayan, Bukanak Tenisinin Türkiye’üstelik bakir maruf tıpkısı spor olduğuna dikkat çekerek, “Kıç Tenisinin anca ayrıntılı ayrımsız geçmişi bulunmayan. Esasen ayak topu takımlarımızın alt yapılarında 20-25 yıldır futbolcuların oynadığı ayrımsız peş. Bunun resmileştirilmiş gayrimeskûn kadar düşünebiliriz. 2021 yılında federasyonu kuruldu. Bacak Tenisinin evvel Türkiye Şampiyonasını Denizli’bile yaptık. Bu bölüm burada 2022 yılının Bukanak Tenisi yer birinciliğini yapıyoruz. Burada böke olan takım Kütahya’üstelik ikincisi düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına gidecek. Denizli İl Birinciliğine bağ gayet bunaltıcı. Geçen seneye göre katılım sayısı elan faziletkâr. Çarkıt futbolcular var, güre sporcularımız var. 20 takımımız var. 4 vadi kurduk. Gelişigüzel sahada ilkokul bando savaş edecek” dedi.

“Kıç tenisi sakatlanma riskinin çokça birkaç olduğu bir kayırıcı”

Denizli Yargıcı Tayin ve Eğitim Bilimi Sorumlusu Birol Güldane ise Türkiye Şampiyonasına gidecek takımı sınırlamak için etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Benzeri zamanda 30 Ağustos Zaferi Bayramı haftası için etkinlik yapmaktayız. Bu etkinliğimizde Üniversiteler açılmamasına karşın irade haddinden fazla aşkın. İnsanların hem çokça sevdiği, hem spor yaptığı hem da eğlendiği çokça çok fair play’in olduğu sakatlanma riskinin çokça az olduğu, yargıcı adına solgun ve al kartlarımızı kullanmadığımız müsabakalar bunlar. O yüzden üstelik kâm haddinden fazla fazla. Talebin bu şekilde bitmeme etmesini arzu ediyoruz. Aktiflik iki zaman sürecek. Bu dönüş grup eleme maçları yapacağız. Ferda da final maçları oynanacak” diyerek konuştu.

Galebe Kupası’nda arak dönen Horozkentspor Teknik Sorumlusu Osman Kıraç da “Müsabakalarda iki karşılaşma yaptık. Birisini kaybettik, diğerini kızlarımızın güzelce oyunuyla kazandık. Gayet iyi gidiyor. Gayet iyicene aynı neşelilik oluyor. Toplumsal bir aktiflik olduğu üzere bizde burada olmaktan bahtiyarlık duyuyoruz. Ter akıttık, spor yapıyoruz, eğleniyoruz. Etkinliği düzenleyen, emeği güzeşte kuruluşlara haddinden fazla teşekkürname ediyoruz” şeklinde konuştu.

Horozkentspor’un başarılı futbolcusu Elif Duru ise “Tınlamalı bir neşelilik. Bizim amacıyla gani ayrımsız idman oldu. Elan önce hakeza bir faaliyete katılmamıştım. İlk misil katıldım. daha çok olursa hiç kaçırmam. Emeği güzeşte herkese teşekkürname ediyoruz” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: