Ayak Topu im ihalesi tamamlandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2022-2023 futbol sezonu ve bitmeme eden sezonlara ilgilendiren nişane ihalesini bozma edildiğini ve kâin naşir Digiturk beIN MEDIA GROUP ile 2 yıllık uzatma sözleşmesi yapılmasına fikir birliği ile değişmeyen verildiğini açıkladı. 

TFF’den yapılan açıklamada, yönetim kurulunun 2022-2023 ayak topu sezonu ve bitmeme fail sezonlara ait yerine, TFF Süper Küme ve TFF 1. Öbek Nişane Haklarının Devrine ilgili düzenlenen kitap ihalesi ile ilgili değerlendirmede bulunduğu kaydedildi.

Yönetim kurulunun, henüz önceki oluşturulan 9 kişilik Işaret İhale Komisyonundan 7 üyenin munfasıl olması dolayısıyla komisyonun işlevini yapamaması, İstekli’lerin eksiltme şartnamesindeki araç ve koşullara makul teklif vermemesi, gâh paketlere şartnameye uygun verilen tekliflerin toplamının hedeflenen fiyatın çok uzağında kalması ve nişane sektöründeki koşullar dolayısıyla, 2022-2023 ayak topu sezonu ve devam fail sezonlara ait kitap ihalesini fek etmeye düşünce birliği ile karar verdiği aktarıldı.

Açıklamada, nakil sezonunun açılması ve kulüplerin nakil döneminde dimdik benzeri planlama yapabilmesi, liglerin başlamasına çok birkaç tıpkı müddet kalması nedeniyle baştan bire bir münakasa düzenlenmesinin de gibi olmadığı ayn önünde bulundurularak, mevcut yayıncı Digiturk beIN Media Group ile 2 almanak uzatma sözleşmesi yapılmasına rey birliği ile karar verildiği belirtildi.

Sözleşmenin imza töreni zaman TFF’nin Riva’daki idari merkezinde saat 10.00’da düzenlenecek.

TFF, işaret ihalesinde kararını açıkladı

 

TFF’den eser hakları ihalesi açıklaması

 

Share: