Bahir polisi alarma geçti, onlar mektup okuyarak ve yüzerek izledi

Deniz polisi alarma geçti, onlar kitap okuyarak ve yüzerek izledi

Konyaaltı sahilinde ayrımsız kişinin boğulduğu ihbarı polisleri alarma geçirdi

Yapılan aramada aynı ize rastlanmadı

ANTALYA – Antalya’nın dünyaca adlı Konyaaltı sahilinde benzeri kişinin boğulduğu ihbarı deniz polisini alarma geçirdi. Yapılan aramada benzeri ize rastlanmazken sahilde kâin gâh vatandaşlar, o anları tezkere okuyarak ve yüzerek izledi.

Görüngü, saat 16.00 sıralarında Konyaaltı sahilinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; sahilde denize girip güneşlenen vatandaşlar dubaların ilerisinde erkek bire bir şahsın müzaheret istediğini gördü. Tıpkısı müddet sonradan erkek şahsın kaybolduğunu gören vatandaşlar, durumu 112 Ivedili Çağrı Merkezine bildirdi. İhbarın arkası sıra bölgeye bahir polisi ve Kıyı Güvenlik ekipleri yönlendirildi. Bölgeye ivinti teknesi ve bot ile gelen ekipler etraflı müddet incelemelerde bulundu. Görüngü namına gelen iki dalgıç su altında taharri yaptı.

Polis ekipleri sık sık uyardı

İhbar üstüne polis güçleri ekipleri alarma geçerken bazen vatandaşların o anları pusula okuyarak ve denizde yüzerek izlemesi dikkatlerden kaçmadı. Öte yandan polis güçleri ekipleri yasak olmasına karşın dubaları geçen vatandaşları bile sıkça uyardı.

“Suya batıp daha çok, elini yukarı kaldırıyordu”

Yaşananları anlatan Merve Kır, “Tığ burada yüzüyorduk. İleriye akla yatkın baktık, bir tane bayan seslendi. Birisinin boğulduğunu söyledi. Biz bile oraya baktık. tek adamın kafası suya batıp çıktı, elini fevk kaldırıyordu. inanmak için yukarıya çıktık. Herif elini sonuç öğün kaldırıp suya battı. Ayrımsız elan göremedik. Henüz sonra polise olgun verdik” dedi. Aramalardan sonuç alınamayınca çalışmalara serencam verildi.Share: