Bakan Aristokrat, muhtarlar ve STK temsilcileriyle aynı araya geldi

Bayburt’ta muhtarlar ve Sivil Cemiyet Kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle bire bir araya mevrut İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Zeytindalı Harekatında günindi bize engelleyim koydu. Mühimmat göndermediler. Ruhlarında, gönüllerinde ay-şans olan mühendislerimiz devreye girdi. Onlara ihtiyacımız kalmadı” dedi.

Benzeri sekans ziyaretler gerçekleştirmek amacıyla Bayburt’a mevrut İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Yenişehir Parkı’nda muhtarlar ve STK temsilcileriyle akşam ezanı yemeğinde aynı araya geldi.

Programda, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Bayburt Mebus Fetani Battal ve Bayburt Valisi Cüneyt Epcim selamlama konuşması gerçekleştirdi.

İl protokolünün konuşmaların arkası sıra vatandaşlara seslenen Bakan Soylu, Bayburt’ta olmaktan âlem bahtiyarlık duyduğunu anlatım ederek, yavaş ilgiden periferi herkese teşekkür etti. Gündeme ilgilendiren açıklamalarda kâin Soylu, Türkiye’nin hayallerini gerçekleştirmeye etkin ve etrafındaki coğrafyanın bile Türkiye’yi izleme ederek denk almaya çalıştığı ayrımsız talih haline geldiğini belirtti.

“Yıllarca bizi zayıflatmak üzere uğraştılar, yıllarca temas tip oyunun içinde saha aldılar”

Türkiye’nin coğrafi yapısı dolayısıyla sürekli tehditlerle karşı karşıya olduğunu bildiren Aristokrat, “Bizim etrafımızdaki coğrafya ciddi bir coğrafyadır, onun üzere daim tehditlerle karşı karşıyayız. Yanımızda İran, Irak, Suriye, Yunanistan var ama bizim sunma makro stratejimiz medeniyetimizdir, Müslümanlığımızdır, uygarlık zenginliğimizdir. Bizim bu coğrafyada kurduğumuz kardeşlik bağıdır. Mecmu bile bunu kıskanıyorlar. Geriye dönüp baktığımızda büyük tıpkı anlayışın temsilinin bu coğrafyada ortaya çıktığını gördükleri üzere diyorlar ki aşağıya ayrımsız terör koridoru kuralım sabahtan akşama kadar onla uğraşsınlar, içlerine aynı FETÖ fitnesi sokalım bunla uğraşsınlar. DAEŞ diyelim, PKK diyelim bunla uğraşsınlar. Az Buçuk elan şarteli fevk yutmak istersem, ekonomik olarak saldıralım bunla uğraşsınlar diyorlar. Senelerce bunu başardılar, yaptılar. Yıllarca bunu muktedir olmak amacıyla gelişigüzel oyunu yaptılar” diye niteleyerek konuştu.

“Etrafımızdaki coğrafyada ayakta durabilen bir yegâne talih var o üstelik Türkiye! Onun birlikte sağını solunu budayabilmek için elinden geleni yapıyorlar”

Türkiye’nin aktif, ayakta duran bire bir ülke olduğunu rapor fail Icra Vekili Aristokrat, Türkiye’nin ayağını kaydırmak isteyen aut güçlerin varlığına dikkat çekerek, ” Afganistan’ı, Suriye’yi, bu ayla tığ mi getirdik. Irak’a demokratlık getireceğim diyenler neredeler? Irak’ı bu arkaç tığ mi getirdik, Yemen’i bu ağıl tığ mi getirdik. Bana etrafımızdaki coğrafyada ayakta durabilen, emin ihtimalî ve ülkelerin bire bir öz amacıyla müracaat ettiği benzeri talih gösterebilir misiniz? Ayrımsız tek devlet var o dahi Türkiye. Onun üstelik sağını, solunu budayabilmek amacıyla ellerinden gelen seçkin şeyi yapmaya çalışıyorlar ve içtenlikle yapmaya çalışıyorlar” dedi.

“Gün Batısı bize engelleyim koydu, mühimmat göndermedi, hangi yapacağız derken mühendislerimiz bize yetişti”

Türkiye’nin savunma sanayide balaban bire bir ivme kazandığının altını çizen Icra Vekili Süleyman Soylu, Türk mühendislerinin kalburüstü ve korkulu çalışmaları sonucunda batıya ser tutan tıpkı mevki haline geldiklerini anlatım ederek, “Zeytin Dalı Harekatında bugünkü kabilinden hatırlıyorum gün batısı bize ambargo koydu, mühimmat göndermedi. Göndermeyince acep hangi yapacağız, ne kadar zamanda bu harekatı yapacak, orada olacağız diyerek içimize keder düştü. Tığ anca tıpkı memleketin evladıyız kim onların bize göndermediği mühimmatı bizim ruhlarında, gönüllerinde kamer-yıldız olan mühendislerimiz biz o radara düşmeden bize yetiştirdiler. Tığ sizin mühimmatınızı istemiyoruz dedik. Kimse zat ayakları üzerinde duran bir ülkeyi istemez. Tığ sadece PKK ile savaşım etmiyoruz, Batı’nın terörü destekleyen hep güçleriyle mücadele ediyoruz. Türkiye’de bunların üzerine çöktük ve Allah felek ederse 2023 yılında 29 Ekim’de biricik tıpkı terörist bırakmayacağız. Etrafımızdaki coğrafyada üstelik sadece PKK’yı, PYD’yi hepsini mağlup edeceğiz ve onlara bu milletin, bu memleketin gücünün elbet olduğunu göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

“Terörü kafanızı takmayın, kafalarını ezdik ezmeye devam edeceğiz. Nerede bulduysak ezeceğiz”

Sözlerine son verirken terörün bittiğine benzeri öğün elan ilgi calip Aristokrat, “Son namına şurası söyleyeyim, terörü on paralık kafanıza takmayın. Kafalarını ezdik, ezmeye bitmeme edeceğiz. Nerede bulduysak ezeceğiz ve bunu hep beraber sağlayacağız, gerçekleştireceğiz, Cenabıhak bizi size utangaç etmesin” diye niteleyerek Bayburtlularla olmaktan mutluluk duyduğunu tabir ederek, konuşmasını sonlandırdı.

Toplu foto çekiminin peşi sıra program sona ererken Bakan Aristokrat, İl protokolüyle gelişigüzel Arpalı beldesine kalkmak için Bayburt’tan depar yaptı. – BAYBURTShare: