Bakan Birim Kirişci, DÜRÜST Öğür Adana İl Başkanlığını ziyaretinde konuştu Açıklaması

Ekincilik ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, beraberliklerinin dulda edilmesini isteyerek, “Hepimiz birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi koruma görevlisi edelim. Özlük aramızda ayrılığa gayrılığa düşmeyelim. Bu ülkenin Recep Tayyip Erdoğan’a ve nedeniyle SELIM Fırka iktidarına haddinden fazla ama çok ihtiyacı var.” dedi.

Kirişci, YANLIŞSIZ Tümen Adana İl Başkanlığını ziyaretinde İl Başkanı Mehmet Kamer ve partililerle benzeri araya geldi.

Burada konuşan Kirişci, 15 Eylül’de Akdeniz Bölgesinde avlanma yasağının sona erdiğini anımsatarak, 1 Eylül’dahi birlikte Karadeniz, Marmara ve Ege’üstelik avlanma sezonun başladığını hatırlattı.

Adana’nın denizle bağlantısının sınırlanmış olduğunu ancak kentte haddinden fazla sayıda baraj bulunduğunu belirten Kirişçi, “Bu barajlarımızda dahi su ürünleri yetiştiriciliği üstüne birlikte inşallah daha fazlasını tahsis etmek istiyoruz. Üretim miktarımız 1800 titrem gibi oldukça bağan tıpkı düzeydeyken, 2002 ile mukayese ettiğimizde, bu yıl zaman geldiğimiz noktada 11 bin tona nail durumda. Allah felek ederse nazır olduktan bilahare imzasını attığımız bu su ürünleri OSB sebebiyle birlikte daha çok 100 bin tonun üzerinde üretim özne bir devlet olacağız. Bunun artık bilyon değerler düzeyinde tıpkı karşılığı olacak. Adana’bile, tarlayı, büyü, bahçeyi, yaylayı konuşuruz amma deniz dediğimizde akarsu ürünleriyle ilgilendiren hakeza tıpkı zenginliğin olduğunu açıkçası kip çoğumuz güçlü maksat etmemiştir.” diye niteleyerek konuştu.

Kirişci, üreticilerin henüz fazla rahatlatılacağını aktararak, “Hepimiz birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi himaye edelim. Kendi aramızda ayrılığa gayrılığa düşmeyelim. Bu ülkenin Recep Tayyip Erdoğan’a ve zımnında DÜRÜST Fırka iktidarına çok ama haddinden fazla ihtiyacı var. Belki bundan önceki seçimlerin arifesinde bile bu cümleleri hep kurduk. Ben bile 2002’den beri bu siyasette 2011’e kadar aktif olan ondan sonraları üstelik bu partinin sevdalısı, gönüllüsü yerine kendisince bakım etmeye etkin bire bir kardeşinizdim. Temas intihap önemliydi ama bu seçme kıtipiyoz çok çokça muhteşem.” ifadelerini kullandı.

Balkan ülkeleri seyahati

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve gâh bakanların de katılımıyla gelişmemiş müddet geçmiş yaptıkları Balkan ülkeleri seyahatine değinen Kirişci, şöyle bitmeme etti:

“İstisnasız, ister Sırp gerek Hırvat icap Boşnak olsun hepsinin Sayın Cumhurbaşkanı’mıza sapık düzeyde ayrımsız saygısının olduğunu tıpkısı misil daha gördük. Bunu bilmiyor muyduk? Tabii biliyorduk amma Türkiye’yi yalnızlaştırma ve Türkiye’yi dışlama çabası içerisinde olan bire bir Batı’nın bu faaliyetlerinin doruk yaptığı aynı dönemde şayet aynı Boşnak, eğer bir Sırp, eğer tıpkı Hırvat tutumlu şu cümleyi kuruyorsa, ‘Sayın Recep Tayyip Erdoğan ben size çokça şişman saygı duyuyorum. Dünyanın sizin mihmandarlığınıza, sizin rehberliğinize ihtiyacı var. Hangi tamam bu ilginizi ve alakanızı bu coğrafyadan sakim etmeyin’ diyorlar, dediler, bu kulaklar bunları duydu. Şu cümlelere, ‘Sayın Erdoğan sizin Putin ile aranız dolgunca, ne olur bu kış şu tabii gazın vanasını kısmasın. Kısacaksa bile az kıssın, bizi üşütmesin’ diyenlere şahit olduk. Bunu, kamuoyuna yapılan basın toplantılarında, açıklamalarında da dile getirdiler. Ihtimal iletişim araçları tamamını vermemiş olabilir amma orada bulunmuş birisi kendisine bunu söylüyorum.”

“Elan iyisini yapacağız, elan fena hâlde haberler vereceğiz”

Icra Vekili Kirişci, Türkiye’nin üstlendiği misyonun 85 milyon kişiyle sınırlanmış olmadığını, dünyadaki tamlık mazlum milletleri kapsadığını vurgulayarak, “Bundan kontekst 2023 seçimleri çok çokça şanlı. Bugün bakımından 9 ayımız, yani cümle de benzeri çocuğun dünyaya gelişi için zaruri olan süremiz kaldı. Bizim her bir günümüzü çok ongun değerlendirmemiz, çalışmalar yapıyor olmamız geçişsiz. Bizim, sizin elinizi güçlendirecek çalışmaları yapmaya devam edeceğimizden yer ufak kuşkunuz, endişeniz olmasın. Tığ elan iyisini yapacağız, elan sunturlu haberler vereceğiz.” diye niteleyerek konuştu.

Bakanlık görevine gelmesinin peşi sıra Tarım ve Rustik Kalkınmayı Terviç Kurumunun (TKDK) görev sahasının 81 ile çıkarılması üzerine düzentileme başlattığını tamlayan Kirişci, tamam ülkeyi içine alacak tıpkısı oluşumun ayrılmak amacıyla olduğunu dile getirdi.

Kirişci, rustik yaşamın desteklenmesini önemsediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Üreticilerimizin elan konforlu, abat tıpkı maltalık sürmeleri, bu yaşadıkları hayatı da öz eşiyle, çocuklarıyla paylaşmaları ve bundan ufuk da alelhusus kadınlarımızın ve gençlerimizin kırsala henüz aşkın bağ göstermesini hatırlamak namına büyük tıpkısı çaba harcama ediyoruz. Şayet bunu başarmazsak bu mutluluk kendine efsus şayan. Ama haddinden fazla şükür, üreticimiz bu konuda çok arzulu, kararlı. Kadınlarımızı ve gençlerimizi kırsalda tutma konusunda yahut kente barhana etmişse gene kırsala getirme konusunda Milli Eğitim, Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği ile Afiyet bakanlıklarımızla birlikte alay malay çalışmalarımız var. Onları üstelik önümüzdeki günlerde kırsaldaki kardeşlerimiz üzere inşallah paylaşmış olacağız.”

Ortak ideallerinin elan mutlu ve gönençli benzeri Türkiye olduğunu aktaran Kirişci, “Önümüz çıplak zira 2023 sonrası kullanılmamış yüzyılın adı Türkiye yüzyılı. Tamamıyla küresel ayrımsız oyuncu, kişi 780 bin kilometrekaresine sıkıştırılmış bire bir Türkiye mümteni. 780 bin kilometrekare karası, 462 bin kilometrekare mavi vatanıyla devasa, 85 milyonun üstünde nüfusu olan tıpkısı talih olarak yolumuza yürüyeceğiz. Bizden dostlara zarar gelmez ama düşmanlar dahi katiyen ayaklarını denk almalı. Ona bakarak hadlerini bilmeli, büyüklenme sergilemeliler.” ifadelerini kullandı.Share: