Balıkesir ve Çanakkale’deki gazete çalışanlarına siber ve bilgi güvenliği eğitimi verilecek

Matbuat İlan Kurumu (BİK) Balıkesir Bölüm Müdürlüğü ve Cenup Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) arasında imzalanan protokolle, Balıkesir ve Çanakkale’de resmi ilan düz gazetelerin çalışanlarına vukuf güvenliğinin korunması ile siber düzenlilik alanında terbiye verilecek.

Basın İlan Kurumu (BİK) Balıkesir Büro Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya bakarak, Matbuat İlan Kurumu (BİK) Balıkesir Ofis Müdürlüğü ve Cenup Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ortada “Basın İşletmelerinde Hikmet Güvenliği ve Güdüm Bilimi Bilinçlendirme Eğitimi” projesi üzere tören düzeni imzalandı.

İki hava arasında imzalanan projeyle Balıkesir ve Çanakkale’de resmi ilan düzlük gazetelerin çalışanlarına bilgi güvenliğinin korunması ve siber asayiş alanında eğitim bilimi verilecek.

BİK Balıkesir Şube Müdürü Gökhan Eren ve GMKA Umumi Sekreteri Abdullah Güç’ün imzaladığı projeyle bilgi güvenliği üzerine matbuat çalışanlarına farkındalık kazandırılması hedefleniyor.

Eğitimin ardından Güney Marmara Kalkınma Ajansı vasıtasıyla hazırlanacak raporda, hikmet güvenliği ve siber güvenlik yetişek müfredatının özeti, katılımcıların değerlendirmeleri ve eğitim bilimi sonrası elde edilen çıktılar düz alacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen BİK Balıkesir Ofis Müdürü Gökhan Ermiş, “Kurumlara ve kişilere yönelik siber saldırıların arttığı tıpkısı dönemde düzenleyeceğimiz eğitim bilimi ile dimağ düzeyini artırmayı hedefliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: