Balkan ikincisi olan Rojda, Hakkari’de coşkuyla karşılandı

Yunanistan’üstelik planlı Yıldızlar Balkan Judo Şampiyonası’nda ikinci olan Polis Güçleri Gücü Spor Kulübü sporcusu 13 yaşındaki Rojda Angıç, memleketi Hakkari’de coşkuyla karşılandı.

Antrenörü Düş Özcan Saka ile kente dönen Rojda Angıç üzere Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü uğrunda gelecek töreni düzenlendi. Müdürlüğün uğrunda benzeri araya gelen sporcular, antrenörler ve Angıç’ın ailesi, milli sporcuyu davul zurna eşliğinde ellerinde Türk bayraklarıyla karşıladı.

Programa katılan Hususi Harekat Idarehane Müdürü Recep Korhan Gürel, İl Güvenlik Müdür Yardımcısı Fatih Ünsal ile Gençlik ve Spor İl Ofis Müdürü Sabri Demir, başarılı sporcuyu ve antrenörünü kutlama etti.

Toplum Destekli Polislik (TDP) Şubesi ekipleri üstelik Kanat’ı kutladı, bağış verdi. Kanat, henüz bilahare sporcu arkadaşları, antrenörler ve TDP ekipleriyle halay çekti.

Gelecek törenine katılanlara teşekkürname fail Kanat, organizasyonda Türk bayrağını dalgalandırdığı amacıyla kurumlu olduğunu dile getirdi. Angıç, “Bu yemeden içmeden aynı başlangıçtı. Daha balaban dereceler da getireceğim. Karşılama dahi çok güzeldi. Pir havas yaşıyorum.” dedi.

Kızına sarılarak kutlama eden esas Zehra Angıç ise çok mutlu olduklarını belirterek, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Kızımla gurur duyuyorum. Rojda haddinden fazla muvaffakiyetli tıpkı sporcu ve öğrenci.” diye konuştu.Share: