Başkan Harıkçı: “Ülkemiz tıpkısı yol henüz terörün muhannet yüzü ile alın karşıyadır”

Adıyaman İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği Başkanı Metin Harıkçı, İstanbul’de İstiklal Caddesi’nde meydana gelen yıldırı saldırısını sıkı kınayarak, “Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

Komutan Harıkçı açıklamasında; “Meydana mevrut saldırının derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Adi terör saldırısında 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, onlarca vatandaşımızda yaralanmıştır. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yaralılara ivedi şifalar diliyoruz. Ülkemiz aynı kez elan terörün ağır yüzü ile karşılamıştır. En ana türe olan yaşam hakkını uğur düz terör saldırısını ve arkasındaki pespaye örgütleri tıpkı sefer daha lanetliyoruz. Birlik ve beraberliğimize yapılan bu saldırılar eski saldırılarda olduğu üzere şimdi da asla amacına ulayamayacaktır” dedi.

Basık saldırganın kısa sürede yakalanmasını sevindiklerini dile getiren Başkan Harıkçı, “Devletimiz rezil atak karşısında anında harekete esbak olup, rüçhan olarak yarılılarımızın bodur sürede otama altına alınması sağlanmıştır. Bire Bir yandan bile muhannet saldırıyı gerçekleştirenlerin yakalanması üzere çalışmalar başlatılmış ve bodur sürede erzel yakalanmıştır. Saldırıyı gerçekleştiren hainlerin yakalanması acımızı beş altı bile olsa hafifletmiştir. İçişleri bakanlı eliyle yapılan açıklamada yakalanan şahsın yabancı uyruklu olması aynı posta daha göstermiştir kim bizim bizden başka dostumuz yok. Rabbim ülkemize bire bir elan böyle teessürat yaşatmasın” şeklinde konuştu. – ADIYAMAN

Share: