Başkan Kıvılcım, KKTC’nin gururu GÜNSEL B9’u test etti

Bir paradigma program amacıyla KKTC’ye ziyarette bulunan Çeltek Belediye Başkanı Mehmet Kıvılcım, Kıbrıs’ın yeri otomobili GÜNSEL B9’un direksiyonuna geçti.

Geçtiğimiz günlerde Uşak ve Çeltek Halısı’nın tanıtımı için Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) revan Yardımcı Şehremini Mehmet Çakın, burada çeşitli ziyaretlerde bulunurken muhtelif programlar birlikte düzenledi. Programlar kapsamında Komutan Mehmet Çakın ve beraberindeki yıldız bilimi, Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gururu; yerel ve milli makine GÜNSEL B9’u denedi. Direksiyona geçen Yardımcı Belediye Reisi Mehmet Kıvılcım test sürüşü gerçekleştirdi, aracın performansı ve konforuna meni etti. Uşak Belediye Reisi Mehmet Çakın, sürüş sonrasında GÜNSEL Umumi Heyet Üyesi Yalavaç Akgün’den aracın özellikleri ve devam eden seri istihsal çalışmaları hakkında vukuf aldı.

Kısa süre içerisinde GÜNSEL’i yollarda buyurmak istediklerini belirten Şimşek, “Böylesine kudretli bire bir aracın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde geliştirilmiş olmasından şişman ayrımsız gurur duyuyoruz. GÜNSEL’in bu noktaya getirilmesinde emeği olan herkesi kutlama ederim” dedi. – ÇELTEK

Share: