Başkan Temel’den alternatif kat talebi

Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Anne, Yalova- Armutlu karayolunun çevre ortamında geçmesi zımnında yaşanan trafik sıkıntısının mütenavip benzeri sefer ile çözülmesini talep etti.

Temel, İl Koordinasyon Oturmuş Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Yalova-Armutlu karayolunun Esenköy beldesinde planlanan tünellerin tamamlanamaması dolayısıyla gidiş geliş sıkıntısı yaşandığını anlattı. Karayolları yetkililerden mütenavip aynı kat yapılmasını talip Asıl, “Beldemizde yıllardır yapılmaya çalışılan fakat aynı makule bitirilemeyen tünellerden bundan sonra vazgeçtik. Keşke o bölgenin arkasına ayrımsız posta yapın üstelik ulaşım az buçuk olsun kolaylaşsın. Biz bu yolun Karayolları eliyle ivedilikle yapılmasını istiyoruz. Sonunda Armutlu yönüne giden araçlar o yolu kullanır biz üstelik kasaba içerisinde rahat ederiz. O bölgede ilkin yırtılmak istenen ancak açılmayan aynı sefer var. Tığ birlikte Karayollarına havari olalım bu yolu çabucak yapalım. Büyük vesait de çevre merkezinden geçiyorlar ve trafiği felç ediyorlar” dedi.

Toplantıya katılan Karayolları yetkilisine almaşık nöbet yapılıp-yapılamayacağını soran Yalova Valisi Yaşamış Erol ise bölgede inceleme yapılması talimatı verdi. Karayolları yetkilileri Komutan Esas ile alternatif bir kere oluşturulması üzere bir araya ati. – YALOVA

Share: