Başkan V. Subaşı; için sâdır bazen haberlere yönelik izah yaptı

Bilecik Belediye Başbuğ V. Melek Mızrak Subaşı, bazı matbuat nişane organlarında namına müteveccih çıkan haberlerle ait açıklama yaparak, “Bu ahlaksızlığa cebin türel mücadelemiz başlamıştır” dedi.

Başkan V. Subaşı yaptığı açıklamada gâh gazetelerinde şahsına yönelik sâdır bilim tamamen gerçeklikten ırak ve şahsını karalamaya yönelik tipik benzeri kampanyadan ibaret olduğunu belirtti. Subaşı, “Başkan Yardımcılığı görevine geldiğim 1 April 2019 tarihinden ve Bilecik belediye başkan vekilliğine seçildiğim tarihten bu yana hiçbir şaibeye meydan bırakacak eylemde bulunmadım. Göreve başladığım önceki günden bugüne her devir adaletli, transparan ve güzel tıpkısı şekilde şehrime hizmet ettim. Çocukluğumu geçirdiğim, eğitimimi tamamladığım ve yuva kurduğum Bilecik’e bakım etmekten bile haysiyet ve çekicilik duyuyorum. Bu tatlılıkla çıktığım yolda; bir bölük insanın ellerinden kayan iktidarı kaybetmemeleri adına yaymaca fail tıpkı kitap organının yayımladığı; delilsiz, kanıtsız ve karalama amaçlı bu haber üzere bütün hukuki yollara başvurduğumu üstüne basarak afişe etmek isterim” dedi.

“Belirtilen konaklama maliyetinin belediyemiz marifetiyle karşılandığı iddiası tamamen asılsızdır”

Haberde güzeşte maliyet rakamının Bilecik Belediyesi marifetiyle karşılanmadığını vurgulayan Komutan V. Subaşı, “30 Ilkgüz-2 Ekim 2021 tarihleri arasında Cumhuriyet Altını El Partisi’nin düzenlemiş olduğu CHP’li Belediyeler Zirai Kalkınma Zirvesi’hangi Karı Kooperatifimizle alay malay Kadın Başkan Yardımcısı yerine hele görevlendirildim. Bahsi geçen ücret, organizasyona katıldığımız ekibimizin bütün konaklama maliyetini göstermektedir. Bunun dışında haberde bahsi güzeşte konaklama maliyetlerinin belediyemiz yoluyla karşılandığı iddiası tamamen asılsızdır” dedi.

“Bahsi sabık münakasa EKAP mevzuatına akıllıca şekilde yapılmıştır”

Bahsi geçen ihale ile ilişkin kendisine; bugüne kadar hizmet alımı gerçekleştirdiğimiz tamlık ihalelerimizi şeffaflık karinesi gereği toplumsal medya hesaplarımızda etkin yayınladıklarını anlatan Subaşı, sözlerine şöyle devam etti;

“Kül ihalelerimiz EKAP ilan duyurularına çıkılarak Amme İhale Kanunu şartlarına uygun ayrımsız şekilde gerçekleşmektedir. Bu konuda kanuni mevzuata çap hiçbir işlemin gerçekleştirilmesi benzer değildir! Belediyede hem komutan yardımcılığı hem birlikte başbuğ vekilliği görevim süresince hiçbir münakasa ve bakım alımında tek şirketi evet da kişiyi kayırmadım. Alelhusus komutan vekilliğine seçildiğimde külfet alanımın dışında gerçekleşen ve kayınpederime ilgilendiren şirketin tenkis anlaşmasını hiçbir şaibeye düz kesmek adına iki yönlü olarak feshettim. Bu anlayışla yaptığım görevimde hangi tıpkısı mümasil arkadaşımı ne tıpkı akrabamı kayırmam türlü değildir. Haberde sözü güzeşte yemek tertip bezeme hizmeti faturası; aranjman şirketi ile yapılan kesim kanuncu mevzuat gereği ortalık teklif araştırması yapılarak bildirme uygun ve sunu bağan kalburüstü teklifi veren firmaya yaptırılan şişko alay yemeği organizasyonu süsleme hizmeti faturasıdır. Belediyemiz değişik organizasyonlarda çeşitli firmalarla çalışmaktadır ve bunu de hakkaniyetli ve şeffaf bire bir şekilde gerçekleştirmektedir. Usule ve mevzuata yeraltı hiçbir iş yapılmamaktadır. Yapılan tıpkı hizmet alımından art niyet aramak ağız ağıza karalamaya yönelik tıpkısı kampanya olduğunun degaje ve kemiksiz bire bir kanıtıdır” dedi.

“Bu ahlaksızlığa alın hukuki mücadelemiz başlamıştır”

Subaşı açıklamasının devamında, “Bu ahlaksızlığa alın türel mücadelemiz başlamıştır. Zer hemşerilerimizin içi şen olsun. Vatandaşlarımızın alın teriyle kazandıkları aldatmak paralarıyla ödedikleri rüsum bizim kırmızıçizgimizdir. Bu anlamda belediyemizin kaynakları daim kanuni yükümlülükler çerçevesinde ve mevzuata akıllıca tıpkı biçimde harcanmaktadır. Hesabını veremeyeceğimiz biricik tıpkısı kuruş bir tane aynı vatandaşımızın hakkı yoktur! Bu ahlaksızlığa cebin çın hukuki mücadelemiz başlamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine vadi verdi. – BİLECİKShare: