Bayburtlu 10 yaşındaki Muhammet Tehlikesiz biriktirdiği parasıyla altın aldı altını da Kahramanmaraş’a gönderdi

Bayburt Belediyesinin başlatmış olduğu arkalama kampanyasına rahat kalmayan ve yardıma koşan 10 yaşındaki Muhammet Sakıncasız Batur, ailesiyle gelişigüzel kuyumcuya anbean kumbarasında biriktirdiği paralarla kızıl aldı. Kısaca 2 bin küsür teklik mesabesinde olan altını hareket bölgesine arkalama amaçlı gönderen minik Muhammet Emniyetli’in davranışı yürekleri ısıttı.

Bayburt Belediyesi önüne annesi ve babaannesiyle mevrut kişi süfli yüreği balaban minik yardımsever, elinde nekes varyemez tuttuğu altını Bayburt Belediye Reisi yardımcısı Ülker Türkmenli’ye vererek, Kahramanmaraş’a göndermesini istedi. Amiyane Muhammet Emniyetli’in hoşgörülü davranışı karşısında gözleri dolan Türkmenli ise ihtisas yoğun anlar yaşadı.

Yol süresince araçlarıyla yardım götüren vatandaşlara rastlanılan Bayburt’ta Alper Saika, Yakup Koloğlu ve Onur Köse isimli 3 hempa aracın bagajına doldurdukları müzaheret malzemelerini deprem bölgesine duyurmak üzere seferber oldular.

3 arkadaşın arkasından mevrut tıpkısı Bayburtlu genç ise aracın art kısmının ayakkabı, battaniye ve kışlık kıyafetlerle yoğun olduğunu belirterek, temel besin malzemesi ahzetmek üzere marketin yolunu tuttuklarını söyledi. Yaşanılan şu pres günlerde yegâne yürek olan Bayburtluların arkalama seferberliği ise bire bir nebze olsun yüzleri güldürdü, yürekleri ısıttı. – BAYBURT

Share: