Bayburtlu minik İbrahim’in depremzede kardeşleri üzere yazdığı kitap yürekleri ısıttı

Bayburt’un Demirözü ilçesinde hareketli İbrahim Biregen isimli yoz çocuk deprem bölgesine fırlatmak için ailesiyle birlikte arkalama malzemesi hazırladı, içerisine bile kişi yazdığı mektubu koydu.

Malatya’ya ulaşan minik İbrahim’in yazdığı betik ise Malatyalı depremzedeler yoluyla toplumsal medyada ‘Bayburt’tan Malatya’ya kendisi siftinlik, yüreği heybetli yavrumuzdan mesaj’ notuyla paylaşıldı. İbrahim’in mektubunda vadi düzlük “Sizin için üzülüyoruz, zinhar korkmayın, bunun üstelik üstesinden beraber geleceğiz” ifadeleri ise yürekleri ısıttı.

“Sizi haddinden fazla seviyoruz, kendinizi biricik sanmayın, tığ varız”

Kendisi kıtipiyoz amma yüreği balaban Bayburtlu bayağı İbrahim’in Biregen’in yürekleri ısıtan mektubunda ise şu ifadeler düzlük aldı: “Merhaba canım arkadaşlarım, kendinizi bekâr hissetmeyin, biz sizin kardeşleriniz. Sizi haddinden fazla seviyoruz, kendinizi tek sanmayın, tığ varız. Sizin üzere dualar ediyoruz, sizin üzere üzülüyoruz. Zinhar korkmayın, bunun da üstesinden bu arada geleceğiz. Bu bizim birlikte başımıza gelebilirdi. Birbirimizi tanımamız yüce değil, nasılsa bilcümle beraber yaşamıyor muyuz? Sizi Allah’a can ediyorum. Ego ‘İbrahim Biregen’ Bayburt’ta yaşıyorum, size bu mektubu Demirözü’nden yazıyorum” – BAYBURT

Share: