Bayburt’ta amme kurumlarına ilişkin malzemeleri arakçı arakçılık zanlısı tutuklandı

Bayburt İl Uyanık Komutanlığı ekiplerince yapılan icraat sonucu kamu kurumlarına ilgilendiren malzemeleri arakçı arakçılık zanlısı 1 yaşama tutuklandı.

Bayburt İl Kurnaz Komutanlığı ekipleri, rehavet sahasında kâin amme kurumlarına ilişik, kum ocağı, sulama pompaları ve muhtelif şantiyelerde meydana mevrut bakır cümbüş kablosu ve cümbüş dinamo motorları türünde malzemelerin çalınması olayı ile ilişik açık yetenekli tetkik ve anket başlattı. İstihbarat Yazıhane Müdürlüğü ve Aydıntepe İlçe Kurnaz Komutanlığınca yapılan çalışmalarda il genelinde kâin PTS ve müşteri sistemlerinin izlenmesi ve kamera görüntülerinin incelenmesi sonucu şüphelilerin tespit edilmesi konusunda 10.02.2023 tarihinde düzenlenen operasyonda yabansı Ş.C. ve İ.K kullandıkları araç ile yakalandı. Yakalanan şüphelilere ilgili araçlarda adli makamlardan alınan arama kararı ile yapılan arama sonucu sulama pompalarında geçer not ayrımsız nüsha üreteç motoru bulunarak ele geçirildi. Şüpheliler, jandarmada gözaltına alınmalarının ardından adli makamlara irsal edildi. Mahkemeye çıkarılan İ.K azade kalırken, S.Ç tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olaya ait sürdürülen geniş yetenekli arazi taharri taraması sonucu çalınan motorlardan özge dört adedi dahi araziye atık vaziyette bulunarak gurur yetkililerine teslim edildi. – BAYBURT

Share: