Bayburt’ta canlı babasız çocukların ihtiyaçları karşılanıyor

Bayburt Vakfı Başkanı İsrafil Alp ve beraberindeki üyeleri, Vali Cüneyt Epcim’i musahabe etti.

Bayburt Eğitim Bilimi Firez ve Bakım Vakfı öncülüğünde rastgele sene yapılan proje ile Bayburt’ta hararetli yetim çocukların yekpare ihtiyaçları karşılanıyor. Tahminî 350 yetimin bulunduğu kentte, düzenlenen çalışmalarla belirlenen çocuklar Bayburt Vakfı yoluyla ayakkabı giysi ve ayrıksı ihtiyaçları giderildi. Bayburt Valiliği öncülüğünde Beklenti Derneği aracılığı ile dağıtılan yardımlarla kentte eytam özellikle olmak üzere birçok yardıma muhtaç ailenin ihtiyaçları gideriliyor.

Her yıl kısaca 1000 darülfünun öğrencisi ve 150 hafız öğrenciye burs veren nakit, şehirde dönemsel gıda ve kırtasiye yardımları ile hizmetlerine devam ediyor.

Başkan İsrafil Alp burada yaptığı açıklamada, “Kahramanlar diyarı yiğitler otağı şehrimizde hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Valimiz Cüneyt Epcim’e kullanılmamış projelerimiz ile müteallik banak yaptık. Bayburt Vakfı yedisinden yetmişine Bayburt’un ve Bayburtlunun baştan sona emrinde olacak. ” diye konuştu.

Vali Cüneyt Epcim ise, “Bayrı şehrimize daima yapılan yardımlar ve çalışmalardan çevre memnuniyetimi iletiyor, Bayburt Vakfı Başkanı İsrafil Yiğit ve Dünyalık Divan üyelerine teşekkürname ediyorum.” dedi. – BAYBURT

Share: