Belediyeden 20 bin yabanlık alaca aş ikramı

Seçkin sene Aşure Ayı ayında vatandaşlara alaca aş ikramında bulunan Tavşanlı Belediyesi bu geleneğini sürdürüyor.

Aşure ikramı sebebiyle Cumhuriyet Altını Meydanı’nda protokol mensuplarının katıldığı benzeri tören gerçekleştirildi.

Programa; Türkiye Iri Kavim Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip üyesi ve DOĞRU Öğür Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz, Şehremini Mustafa Güler, DOĞRU Fırka İlçe Başkanı Bilal Tiran, kasaba belediye başkanları, daire ve gurur amirleri, belediye divan üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Saylav İshak Gazel, “Muharrem kocaoğlan tarihimiz açısından, Küçük Asya topraklarının tarihi açısından ve İslam tarihi açsından çokça mehabetli bire bir aydır. İslam tarihinin çok oylumlu dönüm noktası olayları bu ayda gerçekleşti. Peygamberimizde Muharrem ayında yapılan ibadetlerin hangi büyüklüğünde kocaman olduğunu, bu ayda tutulan oruçların hangi büyüklüğünde şanlı olduğunu belirtmiştir. Ayrımsız zamanda Kerbale’da yaşanan katliamda Aşure Ayı ayında oldu. Bugün burada temas ve beraberlik içerisinde toplandık. Birliğimiz ve beraberliğimiz daima olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Başkan Mustafa Güler, tören düzeni mensupları ve vatandaşlara aşure ikramına katıldıkları üzere teşekkürname etti.

Aşure programı Tavşanlı İlçe Müftüsü Mevlüt Kağan Asan tarafından yapılan yakarış ile sona erdi.

Milletvekili İshak Gazel, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve DOĞRU Parti İlçe Başkanı Bilal Hınzır kazanların başına geçerek tıpkısı süre vatandaşlara aşure dağıttı. – KÜTAHYA

Share: