Belekoma Tayfa taraftar grubundan bindi çağrısı

Bilecikspor yandaş grubu Belekoma Koşuntu sözcüsü Oğuzhan Kundala, takımlarını Bölgesel Çolpa Lig’da on paralık biraz bekâr bırakmamak namına elan birlikte büyümeye devam edeceklerini söyledi.

Oğuzhan, gruplarının 2008 yılında lisede okuyan 15 sevimli aracılığıyla arzulu ligden düşüşlerine reaksiyon adına kurulduğu belirtti. O günden bugüne kadar Bilecikspor’un aç ligde yer almadığı anlatan Kundala, “Yıllardır Bilecikspor aşkına engel gelmemesi hesabına var gücümüzle çabaladık. 2011 yılında takımımız 2. Tıfıl Ligden çektirilip kapanma eşiğine geldiğinde yürüyüşler düzenledik, sıfır takımın peşi sıra koşturduk. Yokluğun, olumsuzluğun olduğu bu yerde tığ bu şehrin çocuklarının umutları vardı. Hiç aynı şekilde kazanç gözetmeksizin dayanışma içre olan tayfamızın kavgası baksa kavgaydı. Kar yağısından çevre takımımızı maça çıkartmadıklarında sahadaki aile sahaya inip ayaklarıyla eze eze eriten de bu şehrin çocuklarıydı. Kişi paralarıyla deplasman düzenleyip, Al Beyazın takiben koşturan birlikte. 15 yabanlık toplulukla başladığımız bu süreçte su zaman baktığımızda arkamızda binler var. Takımımızı hiç beş on boydak bırakmamak namına henüz birlikte büyümeye bitmeme edeceğiz” dedi.

“Yıllar sonra şehrimizde futbolun meşalesi baştan yanmaya başlıyor”

Kundala, açıklamasının devamında, “Yıllar sonra şehrimizde futbolun meşalesi yeniden yanmaya başlıyor. Bizler Bileciksporlular kendisine hasret kaldığımız dal loda için çokça heyecanlıyız. Sanayicisinden siyasetine, kurumlarından gencine büyüklüğünde herkesin yıllar sonra gelen bu fırsata topluluk çıkması gerekiyor. Sosyal ve kültürel yönden gelişen birçok şehre bakın bedaheten çok aç takımı var. Bilecik gençliği yerine Bilecik’te hareketli çoluk çocuk olarak bizler sebep bunu adalet etmeyelim. Bu şehirde aldatmak yiyen, bu şehirde sermayesine resülmal katan, bu şehrin çapraz ve yerüstü zenginliklerini kullanan, bu şehrin havasını kirleten, âdem gücünü kullanan herkesin Bilecikspor’a ve Bilecik gençliğine borçlu olduğunu düşünüyor ve harekete geçmeye davet ediyoruz. Tığ Belekoma Yardakçılar yerine şehrin tanıtımı amacıyla tribünlerde renkli görüntüler oluşturup, yaşıt taraftar profilinde adından sık sık bayram ettiren, küfürsüz, kadınların ve çocuklarında ferah ferah gelebildiği tıpkı sekilik sözü veriyoruz. Takımımızın evvel zahir yanında yer aldıysak, bugün de yarın birlikte birlikte düz almaya devam edeceğiz” dedi.

“Kimliklerimizi, siyasal görüşlerimizi tıpkı kenara bırakıp senelerdir yapılamayan birlikteliği daha çok oluşturalım”

Belekoma Koşuntu yandaş grubu sözcüsü Oğuzhan Kundala, akıbet namına şehri Bilecikspor çatısı altında benzeri hep olmaya nida ederek, “Seneler sonradan mevrut bu şansı 3. Lig’ e çıkarak taçlandıracağımıza inanıyoruz. Bu takım yemeden içmeden Bilecikspor hile kurulunun yahut tığ taraftarların değil, beşikteki bebekten, gencine yaşlısına, esnafından sanayicisine, herkesin takımı olduğu unutulmamalıdır. Kimliklerimizi, politik görüşlerimizi tıpkısı kenara bırakıp senelerdir yapılamayan birlikteliği artık oluşturalım. Futbolun, sporun kimliği yahut politik görüşü olmadığını, tek dilinin birliktelik olduğunu unutmayalım. Demincek bu şehirde kontak zamanı, demincek kullanılmamış bir husus açılış zamanı, deminden Bilecikspor zamanı, gelişigüzel başaracağız” dedi.

“Stadı sıfır kıymetli illerden biriyiz”

Belekoma Tayfa lehtar grubu başkanlarından Samet Orion ise, “Stadı sıfır bulunmaz illerden biriyiz. Bu konuda herkes elini taşın altına koyarsa bando bu havayı yakalamışken ayrımsız şeylerin yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bilecikspor şişman ayrımsız zümre, taraftarlarımızın tek ilçe taraftarıyla üstelik bir problemi, husumeti bulunmayan. Bilecikspor yıllarca profesyonel ligde futbol oynadı ve kamu ilçe, köy, kasaba bunların kâffesi geldi yıllarca dahi bindi verdi Bilecikspor’a. Şuanda de bando BAL Ligine imdi. Yeniden gelebilirler, tekrar bize destek verebilirler. İlçede, köyde, beldede hararetli Bilecikspor taraftarlarına bizim kapımız yıldızlı” dedi.

“Sanayiciler ve politikacılar elini taşın altına koyup, Bilecikspor’u ilerlere götürmesi geçişsiz”

Cebbar, açıklamasının devamında, “Siyasilere mesajımız şöyle kim 15 sene sonra benzeri albeni yakalamış Bilecikspor var. ve bu havayı olumlu yönde umum siyasilerin; A partisi, B partisi şeklinde değil, amma mecmu politikacıların elini taşın altına koyup, bu topluluk bu havayı yakalamışken az buçuk daha alttan körükleyip bu takımı henüz ongun yerlere deklare etmek. Söz Temsili ilk hedef 3’üncü loda olabilir. Bu bando bu şekilde havaya girmişken belirli bire bir seviyeye taşımamız gerektiğini düşünüyorum. Siyasilerden de, parçalanmamış halktan dahi alelhusus maddi olarak takımın ferah tıpkısı yere gelmesi yerine tüm siyasilerden, büyüklerden elini taşın altına koymasını bekliyoruz. Bilecikspor Başkanı Yüce Muyşin bu havayı yakalamışken herkesin başkana bindi vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu süreçte hele herkesin; dalavere kuruluna olsun, başkanımıza olsun, Bilecikspor camiasına olsun destek vermesi gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerine düzlük verdi.

“Bilecikspor namevcut, şuan bence tüm zamanı desteğin”

Belekoma Tayfa lehtar grubunun özge bire bir başkanı Orkun Ferman ise, “Siyasiler dışında ayrıca yıllarca kulübe başkanlık yapmış insanlar var. Yıllarca hile kurulunda görev yapmış insanlar var. Bunların birlikte Bilecik’in insan gücümü kullanıp, hisse senedi insanları var, esnaflar var bunlarında elini taşın altına koymasını bekliyoruz. Ayrıksı Bilecikspor bulunmayan, şuan bence umum zamanı desteğin. İnşallah Bilecikspor’u 3’üncü lige hissetmek amacıyla herkes elinden geleni yapar” ifadelerine düzlük verdi. – BİLECİK

Share: