Beşiktaş’ta apartmandan sâdır yangında iki kardeşi komşuları kurtardı

BEŞİKTAŞ’ta 4 bükülmüş bire bir apartmanın methal katındaki dairede sâdır yangında, 70 ve 74 yaşındaki iki ahi kurtarıldı. Uyudukları amacıyla yangını geç ayırt fail kardeşlerin yardımına komşuları koştu. Hararet tüpü ve hortumla su sıkarak yangını söndüren komşuları, Semra ve Kerim Urgur kardeşleri dışarı çıkardı.

Konaklar Mahallesi’nde tıpkısı sitede 4 bükülmüş apartmanın giriş katında saat 10: 30 sıralarında ateş bundan sonra. Dairede alay malay faal Semra Urgur (74) ve kardeşi Verimli Urgur (70), uyudukları amacıyla yangını  geç fark etti. Alevler gücük sürede evi sardı. Kardeşini alevler arasında yerde yatarken bulan Semra Urgur, bağırarak yardım istedi. Kardeşini çekerek çıkartan Semra Urgur, kedisini bile miyavlama sesini takip ederek buldu. Bu tam komşuları Özkan Görgülü, yangın tüpü ve hortumla su sıkarak yangına müdahale etti. Yiğit bitişik, yerde baygın olan Alicenap Urgur’u dışarı çıkarmayı başardı. Keyif ekipleri yavaş dumandan etkilenen Urgur kardeşler ve komşuları Özkan Görgülü’a oksijen verdi. İtfaiye ekipleri da soğutma çalışmasıyla yangını ağız ağıza söndürdü. Içtinap Etmek ve paniğe illet olan yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

“KARDEŞİM YERDE ALEVLERİN ARASINDAYDI”

Semra Urgur cuşiş çıktığında uyuduğunu belirterek “Aynı patlama sesi duydum. Kardeşim huzursuz, o düştü zannettim. Yatağında onu göremedim. Sonradan salona girdiğimde alevleri gördüm. bir anda gelişigüzel yeri alevler sardı. Patlamalar oldu. Camlar bile patladı. Kardeşim yerde alevlerin arasındaydı, onu dışarıya çektim. Herkese bağırmaya başladım sonraları yardım geldi. Kedimi aradım, bulamadım. Sonra miyavlama sesini duydum,  yoksa bulmam imkansızdı. Komşumuz yardıma geldi, herşeye o engelleme etti, o olmasa hep apartman yanardı” dedi.

ALEVLER ARASINDAN BAYGIN KURTARILDI Urgur kardeşleri kurtarıp yangına müdahale fail Özkan Vazıh “Ateş olduğunu öğrendim. Elimizde tek şey yoktu, sonra hararet tüpü geldi. Onu kullandım, bilahare kıvrılmış suyuyla engelleme ettim. Haddinden Fazla alaz vardı, hatır giremedim geçmiş. Alevler sönünce kalp girdim. Amca baygındı içeride, önce önce onu çıkardım. Yangına daha sonra müdahale ettim” diye niteleyerek konuştu.

Share: