Besni’de natür yürüyüşü gerçekleştirildi

Adıyaman’ın Besni Kaymakamlığı marifetiyle dimdik yaşamı bakmak ve tabiat yürüyüşü turizmini yetiştirmek için doğa yürüyüşü etkinliği düzenlendi.

Besni ilçesi Değirmençayı mevkiinden başlayıp Sugözünde biten kestirmece 5 kilometrelik yürüyüşe Besni Kaymakamı Çağlayan Partal, Cumhuriyet Altını Savcılarından Orhan Sebep, Ömer Seyfeli, Temel Ahbaplık Hakimi Kübra Şehriyâr Seyfeli, YANLIŞSIZ Fırka kaza Başkanı İsmail Sümer, Besni Toyluk ve Spor Müdürü Metehan Adıgüzel, Besni kaymakamlık Uyanık Komutanı Hazar Yağız, Besni Hususi İdare Müdürü Ahmet Tanrıkolu, Besni ilçe Tarım Müdürü Mehmet Kösekul, Besni Edimsel Gazetesi İmtiyaz Sahibi Emniyetli Soydan Akilane, Mülk Müdürü İbrahim Aslankurt, Besni kaymakamlık Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü Antrenör ve sporcuları, Bilgisizlik Spor Müdürlüğü gönüllüleri ve vatandaşlar katıldı.

Besni kaza Kaymakamı Edvar Partal, “Vatandaşlarımızın aheste güzeşte hafta arası mesailerini yada stresli yaşamlarını bire bir nebzede olsa, bu garip aktivitelerle düzene oyulgalamak ve dimdik yaşamalarına katkı uydurmak amacıyla Besni Kaymakamlığı namına Toyluk ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Bilgisizlik Merkezi’miz koordinesinde hakeza ayrımsız etkinlik tevhit ettik. Natür yürüyüşleri hem bedenî, hem da ruh sağlığı için kaçırılmaz fırsat. Haftada bire bir kaç dönüş reviş ayırmak gerekiyor. Tabiat yürüyüşleri doğasever insanların, doğal güzellikleri seyretmek ve doğada mevcut olmak amaçlı gerçekleştirdikleri etkinlikler adına gerçekleştirilirken, günümüzde ise almaşık turizm faaliyetleri çerçevesinde değerlendirilmektedir. Zaman belirlediğimiz üslup rotası dahi epey kadir ve olağanüstü güzelliklere eş. İnşallah bu rota ve belirleyeceğimiz bambaşka rotaları ilçemiz turizmine kazandıracağız. Ben iştirak sağlayan herkese teşekkürname ederim” diye konuştu. – ADIYAMAN

Share: